PolskaTimes.pl

Najlepszy program TV w sieci

Serwis powstaje we współpracy z The Times

środa 08 lutego 2012 r. imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim

Głos Wielkopolski » Sport » Artykuł

Siatkówka plażowa: Dziewczyny też chcą się brudzić

Siatkówka plażowa: Dziewczyny też chcą się brudzić

Rok temu na poznańskiej plaży triumfowały Czeszki Hana Klapalova i Tereza Petrova (© Marek Zakrzewski)

Głos Wielkopolski Radosław Patroniak

2010-06-09 07:51:42, aktualizacja: 2010-06-09 07:54:18

Po emocjach związanych z turniejem męskim na poznańskiej Plaży Wolności do głosu dojdą w piątek najlepsze duety żeńskie. Krajowej czołówce będzie próbowała się przeciwstawić jedna para zagraniczna, Czeszki Michaela Vorlova i Karolina Rehackova.

Panie sezon zainaugurowały w miniony weekend w Chrzanowie, gdzie na najwyższym stopniu podium stanęła para Katarzyna Urban/Joanna Wiatr. Na drugim miejscu zawody skończyły Monika Brzostek i Karolina Sowała. Nasze eksportowe duety szybko przeniosły się do Moskwy na turniej Grand Slam z cyklu World Tour i... szybko też z niego odpadły. Urban i Wiatr przegrały z kanadyjską parą Martin/Lessard, a Brzostek i Sowała z włoskim duetem Gioria/Momoli (po 0:2).
∨ Czytaj dalej
Reklama


W kontekście wyczynów najlepszych naszych męskich par (trzy razy piąte miejsce pary Fijałek/Prudel) osiągnięcia kobiet wyglądają bardzo blado.

- Dziewczyny nie chcą się brudzić w piasku, bo nie mają motywacji finansowej. Pula nagród u nich jest skromniejsza niż u mężczyzn - tłumaczył Piotr Kantor, który na poznańskiej plaży zajął trzecie miejsce. W innej sferze przyczyn niepowodzeń naszych siatkarek upatruje Grzego Fijałek. - Sam kontakt ze światową czołówką nie wystarczy. Potrzebny jest spokój w przygotowaniach i zaufanie do trenerów. A ci ostatni u dziewczyn notorycznie się zmieniali. Może dlatego nie mogą się one wznieść na wyższy pułap - zastanawiał się Fijałek.

Warto podkreślić, że Plaża Wolności została usypana głównie z myślą o siatkówce, ale nie tylko ona znalazła dla siebie miejsce w sercu miasta. W poniedziałek na placu Wolności odbył się turniej piłki ręcznej plażowej. Wczoraj kibiców zelektryzował pokaz futbolu amerykańskiego. Dziś z kolei na boisko wróci siatka, bo do akcji wkroczą VIP-y. Jutro jej wysokość sprawdzą natomiast kadrowiczki, które mają zaplanowany w Poznaniu intensywny trening.

W gronie faworytek będą te pary, które na co dzień trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Przy okazji męskiego turnieju zapytaliśmy więc uczniów SMS o warunki do pracy i rozwoju w łódzkiej szkole. - Ze mną trenuje ośmiu chłopaków. Naszym celem jest jak najlepszy start w mistrzowskich imprezach - w MŚ do lat 19 i ME do lat 20. Można powiedzieć, że nie brakuje nam ptasiego mleka. Trochę daleko mamy jedynie ze szkoły na boiska, ale trudno nawet traktować to jako niedogodność. Dłuższy spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził - przekonywał Kantor.

Łódzka SMS składa się z czterech boisk krytych i czterech odkrytych. - Do tego dochodzą zimowe obozy na Teneryfie. Za wyżywienie i internat płaci PZPS. Młodzi ludzie nie mają więc powodów do narzekań. Pewnie, że brakuje rodzinnego domu i kolegów, ale jak się chce zostać profesjonalnym zawodnikiem, trzeba się liczyć z poświęceniami - zakończył 18-letni Piotr Kantor.

Poznańskim turniejom (w miniony weekend grali w Poznaniu mężczyźni) patronuje nasza redakcja. Wsparcia udzieliły im: UM Poznania, Urząd Marszałkowski, Enea, PBG, Kompania Piwowarska, Lafarge, Lotto, Dalkia, Todo, Ratuszova, Pluciński, Lidl i Almatur.

Program turnieju kobiet w siatkówce plażowej Grand Prix Polski

(11-13 czerwca, Plaża Wolności w Poznaniu, pula nagród - 11 tys. zł)
piątek
godz. 9-18 eliminacje do turnieju głównego
sobota
godz. 9-18 eliminacje najlepszej "16"
niedziela
godz. 10 pierwszy półfinał
godz. 11 drugi półfinał
godz. 12.15 mecz o trzecie miejsce
godz. 13.15 spotkanie VIP-ów
godz. 14 wielki finał

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Rozrywka

Głos Wielkopolski

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Głos Wielkopolski", czwartek 09.02.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Kontakt: infolinia 800-171- 801, 61 8606026, 61 8606029, 61 8606030, 61 8606032 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16

email:prenumerata@glos.com

Zamów prenumeratę

Reklama:

Biuro Reklamy Filia Poznań

ul. Grunwaldzka 19
60-782 Poznań
tel. 61 869-4196, 61 869-4267
fax. 61-869-4190

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Polska Głos Wielkopolski

ul. Grunwaldzka 19,
60-782 Poznań,
tel. 61 86-94-100,
fax 61 860-61-15,
e-mail: redakcja@glos.com

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w szkole?