Koniec sceny-legendy

  Koniec sceny-legendy

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dżem jako ostatni ze znanych zespołów wystąpił na deskach Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Po tym koncercie scena została rozebrana, a jej kawałki trafiły do wszystkich, którzy chcieli mieć pamiątkę z legendarnej estrady.
  - W ten sposób obchodzimy 20 lat samorządu i 30 lat pierwszego festiwalu w Jarocinie - mówi Robert Kaźmierczak, wiceburmistrz Jarocina. - Nie można obchodzić tych dwóch wydarzeń oddzielnie, ponieważ oba łączą się z wolnością - wyjaśnia samorządowiec.

  Dżem pierwszy raz w Jarocinie wystąpił 7 czerwca 1980 roku podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Muzyki Młodej Generacji. Teraz zespół swoim koncertem, wspólnie z Sebastianem Riedlem, synem Ryśka, zamk-nął pewien etap w historii Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Po ich koncercie rozpoczął się demontaż kultowej sceny, a kawałki desek trafiły w ręce publiczności zgromadzonej w JOK. Do kolejnego festiwalu scena zostanie odnowiona.

  Dzień wcześniej w ramach "Rock&Samorząd" piosenki znane z festiwalu w Jarocinie śpiewali samorządowcy pięciu kadencji. Jedną "z atrakcji" był występ Henryka Dudziaka, szefa milicji w czasie pierwszych imprez w Jarocinie. Żeby było jeszcze ciekawej, były komendant MO zaśpiewał "Spytaj milicjanta" Dezertera.

  - To takie dowcipne spojrzenie na tamte czasy, swego rodzaju satyra na system PRL-u. A poza tym mam dystans do samego siebie - mówił tuż po zejściu ze sceny Henryk Dudziak.

  Pomysł, aby samorządowcy zaśpiewali utwory z czasów początku "Jarocina", pojawił się kilka miesięcy temu. - Początkowo część z nich tylko się uśmiechała, ale ostatecznie udało się zebrać niezły zespół i stworzyć ten koncert - przekonuje wiceburmistrz Jarocina. Większość z samorządowców miała po 3-4 próby przed wejściem na scenę... choć nie wszyscy.

  - Zaśpiewałem tak zupełnie z marszu. W końcu to była piosenka Budki Suflera - mówi Kasper Ekert, były szef rady gminy z Żerkowa i obecny radny powiatu jarocińskiego. - No i chyba dobrze wyszło - dodaje.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo