Wielkopolska: Po powodzi trzeba pracy. Powiaty ubiegają się...

  Wielkopolska: Po powodzi trzeba pracy. Powiaty ubiegają się o fundusze dla bezrobotnych

  SOB

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Siedem powiatowych urzędów pracy z terenów dotkniętych powodzią ubiega się o fundusze na projekty aktywizujące bezrobotnych. Zyskają oni zatrudnienie, pomagając przy usuwaniu skutków wielkiej fali. Na ten cel dla całego kraju przygotowano około 90 mln zł, z czego urzędy w Wielkopolsce ubiegają się łącznie o środki na kwotę około 4 mln zł.
  Wnioski można było składać do poniedziałku. Zrobiły tak urzędy z Kalisza, Koła, Konina, Słupcy, Turku, Ostrowa Wielkopolskiego i Jarocina. - Konsultowaliśmy się z burmistrzem Żerkowa i ustaliliśmy, że bezrobotni potrzebni są przy robotach publicznych, aby chociaż częściowo zlikwidować skutki powodzi - mówi Grzegorz Fengler, dyrektor PUP w Jarocinie. - Zatrudnionych będzie 15 osób. Będzie to w większości przypadków praca do czasu usunięcia zniszczeń.


  Jarociński urząd wystąpił o ponad 150 tys. zł. Skala samych zniszczeń sięga rzędu 4 mln zł. Wnioski trafiły do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, który przekazał je do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. - Wszystkie wnioski są rekomendowane przez marszałka - mówi Beata Rutkowska, zastępca dyrektora WUP w Poznaniu. - Po ich rozpatrzeniu pieniądze będą przekazane urzędom najszybciej jak to będzie możliwe.

  Do tej pory żaden z wielkopolskich urzędów pracy nie ubiegał się o tego rodzaju środki. - W normalnym trybie o środki na taki cel występuje się do końca marca, ale powódź, która dotknęła powiaty w maju, zmieniła sytuację - dodaje Beata Rutkowska.

  Bezrobotni mogą znaleźć zatrudnienie przy pracach interwencyjnych, robotach publicznych i pracach społecznie użytecznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo