Urząd Miasta: Radni zgodzili się na galerię portretów...

  Urząd Miasta: Radni zgodzili się na galerię portretów prezydentów

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z okazji 20-lecia odrodzonego samorządu poznańscy radni zgodzili się na stworzenie galerii portretów prezydentów miasta, których decyzje i działania przyczyniły się do rozwoju Poznania.
  Poznaniacy i turyści mogą zobaczyć pierwsze trzy portrety. Obrazy w ramach ze złoceniami wiszą na korytarzu, na pierwszym piętrze Urzędu Miasta w pobliżu gabinetu prezydenta. Sportretowani zostali dwaj prezydenci Poznania z okresu międzywojennego: Jarogniew Drwęcki (obraz wykonał Paweł Łubowski) oraz Cyryl Ratajski (autorem jest Zachariasz Adamczak).

  Trzeci z portretów przedstawia Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka, który został prezydentem miasta w 1990 r. i pełnił tę funkcję przez dwie kadencje odrodzonego samorządu. Obraz prezydenta Kaczmarka jest autorstwa Jacka Strzeleckiego, profesora poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo