Konin: Zagrożenie powodziowe mija, sytuacja stabilna

  Konin: Zagrożenie powodziowe mija, sytuacja stabilna

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Władze Konina apelują do mieszkańców starej części miasta o usunięcie worków z piaskiem, którymi zabezpieczali swoje domy. Mieszkańcom konińskiej "Wyspy" zabrania się natomiast podnoszenia włazów kanalizacyjnych. Wylanie wody ze ściekami może bowiem grozić skażeniem terenu.
  Wszelkie informacje na temat odkażania studni głębinowych można uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu: 800 060 033. Powiatowy Inspektor Sanitarny apeluje do koninian, żeby nie bagatelizować obrażeń czy zadrapań, jakie mogły się zdarzyć podczas powodzi.

  Mimo trwającego stanu alarmowego, sytuacja powodziowa w Koninie jest już stabilna. Stan wody w Warcie obniżył się do 496 cm. W związku z tym wczoraj otwarta została granicząca z wałem przeciwpowodziowym ulica Zofii Urbanowskiej. Cały czas jednak obowiązuje zakaz wchodzenia na wały. Jego złamanie będzie surowo karane przez policję.

  Nie wiadomo jeszcze, czy w najbliższą niedzielę odbędzie się giełda na stadionie przy ul. Podwale w Koninie. Decyzję dotyczącą wznowienia handlu prezydent Konina podejmie jeszcze w tym tygodniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo