Poznań: Sala sesyjna będzie miała patrona

  Poznań: Sala sesyjna będzie miała patrona

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sala sesyjna w Urzędzie Miasta będzie nosić imię Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka. Uroczystość związana z nadaniem imienia połączona z odsłonięciem tablicy pamiątkowej odbędzie się jutro podczas sesji Rady Miasta.
  Także jutro radni zajmą się uchwałami w sprawie przyznania honorowego obywatelstwa prof. Teresie Rabskiej oraz tytułów zasłużonych dla miasta, które mają otrzymać: ppłk Jan Górski, żołnierz AK, ks. Tadeusz Magas, kapelan Solidarności Regionu Wielkopolska, Piotr Frydryszek, wieloletni prezes Radia Merkury oraz Jan Nowowiejski, syn Feliksa, gospodarza wilii Nowowiejskich.

  Rada podejmie decyzje dotyczące planów zagospodarowania dla rejonu ul.
  Główieniec, północno-zachodniego klina zieleni (część H), Folwarku Michałowo i Zielińca oraz przystąpieniu do sporządzenia planów dla rejonu dawnego folwarku Głuszyna, Naramowic (rejon ul. Rubież i Sielawa) oraz MTP.

  Ponadto prezydent zwrócił się do rady o zgodę na zaciągnięcie na 15 lat kredytu w wysokości 700 mln zł w Europejskim Banku Inwestycyjnym (z tego 310 mln już w tym roku). Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje drogowe, transport zbiorowy i ochronę zdrowia. Sprawą, która może wzbudzić kontrowersje jest budowa pomnika Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A inną to

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  im. Towarzysza Adama Michnika . Jak poszaleć to poszaleć.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  d

  w (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  kolejny pomnik za kadencji grobelnego. Ile ich już było? proponuje jednej z sal w Sądzie nadać imię 'Grobelnego' (zapomniałem jak ma na imię)!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo