Forum Samorządów: Najazd Francuzów na Poznań

  Forum Samorządów: Najazd Francuzów na Poznań

  KMIS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przedstawiciele kilku francuskich regionów, między innymi Alzacji, Burgundii, Bretanii, Ile-de-France, Nord-Pas de Calais i Rhône-Alpes, przybyli na rozpoczynające się dziś w Poznaniu dwudniowe Forum Samorządów Polski i Francji. Uczestnikami obrad w Małej Auli UAM będą także francuscy i polscy przedsiębiorcy oraz senatorowie z obu krajów.
  Nad spotkaniem patronat sprawuje marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz i przewodniczący Senatu Francji Gérard Larcher, a koordynatorem jest poznański senator, wicemarszałek Senatu profesor Marek Ziółkowski, który wystąpił z pomysłem zorganizowania obrad w stolicy Wielkopolski.

  Współorganizatorami Forum Samorządów Polski i Francji są marszałek województwa wielkopolskiego, prezydent Poznania i rektor UAM.

  Polscy i francuscy samorządowcy współpracują od prawie dwóch dekad. W czasie poznańskiego forum chcą - dyskutując przy "okrągłych stołach" - ustalić, jak jeszcze bardziej zintensyfikować kooperację w takich dziedzinach, jak: ochrona środowiska, nowe technologie, energetyka, kształcenie zawodowe, sprawy socjalne, przeciwdziałanie bezrobociu, kultura, wymiana uczniów i studentów oraz turystyka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  p

  j (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 17

  Samorządowcy francuscy?! Zawsze to taniej (szczególnie przy rewizytach) niż samorząd Brazylii

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  p

  j (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 12

  Samorządowcy francuscy?! Zawsze to taniej (szczególnie przy rewizytach) niż samorząd Brazylii

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo