Dyrektorzy uciekają przed zwolnieniami?

  Dyrektorzy uciekają przed zwolnieniami?

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański magistrat i jednostki samorządowe są bezsilne wobec urzędników pełniących funkcje kierownicze, którzy przebywają na długotrwałych zwolnieniach lekarskich. Mogą jedynie pozbawiać chorujących dodatkowych przywilejów.
  Już szósty miesiąc jest na zwolnieniu chorobowym Grzegorz K., wieloletni dyrektor Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory w Poznaniu. W ubiegłym roku ujawniliśmy, że w placówce tej doszło do licznych nieprawidłowości i skandalicznych zaniedbań w opiece nad seniorami. Potwierdziły je kontrole z magistratu i Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a wiceprezydent Poznania Jerzy Stępień złożył w tej sprawie do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie. Pod koniec ub.r. nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dyrektor zostanie wkrótce zwolniony. Zanim to się stało, szef DPS-u zachorował.

  Od tamtego czasu K. już kilkakrotnie przedłużył pobyt na chorobowym. Jak poinformowała nas Dorota Potejko, wicedyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Poznania, obecne zwolnienie kończy się dyrektorowi 11 czerwca br. Czy przedstawi kolejne L-4?

  Podobny problem ma także Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Od czerwca ub.r. choruje Piotr P., p.o. dyrektora tego zakładu budżetowego poznańskiego magistratu. Zachorował niedługo po tym, gdy zwycięzca konkursu na szefa ZKZL-u Jarosław Pucek zaczął przeprowadzać w nim modernizację związaną z niewłaściwym funkcjonowaniem zakładu w ostatnich latach (stwierdzono m. in. nieprawidłowości dotyczące inwestycji). Wiązała się ona ze zmianami personalnymi i, jak nieoficjalnie mówiono, było bardzo prawdopodobne, że obejmie ona dotychczasowego szefa.

  Gdyby P. cały czas przebywał na zwolnieniu chorobowym, pracodawca mógłby już rozwiązać z nim umowę o pracę. Były dyrektor chorował jednak do 13 grudnia 2009 roku, potem wziął urlop wypoczynkowy, na którym był do 22 stycznia 2010 roku, a potem... ponownie zachorował. 

  Szerzej na ten temat w wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Świetne FOTO

  antoni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Panie Krzysztofie,gratuluję zgromadzenia tych wszystkich migających się dyrektorów w jednym miejscu.Jak Pan ich namówił do wspólnej fotki !:) Prasa to jednak potęga,a Urząd nie dał im rady !!!...rozwiń całość

  Panie Krzysztofie,gratuluję zgromadzenia tych wszystkich migających się dyrektorów w jednym miejscu.Jak Pan ich namówił do wspólnej fotki !:) Prasa to jednak potęga,a Urząd nie dał im rady !!!
  Pozdrowionkazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  magistrat

  Ryszard (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  chłop tak się przejął sprawą że ciężko chory a ci go się czepiają.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pracodawca może powiadomić ZUS

  marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  aby ten skontrolował pacjenta oraz lekarza wydajacego zwolnienie.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo