Historia: Miłośnicy fortów zjechali do Lubonia

  Historia: Miłośnicy fortów zjechali do Lubonia

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W ten weekend w Luboniu odbędzie się II Forteczny Weekend. W ramach imprezy zorganizowana zostanie dziewiąta edycja Lubońskiego Rajdu Rowerowo-Pieszego "Śladami Historii". Główną atrakcją będzie pierwsza w historii możliwość obejrzenia wnętrz fortu pośredniego VIIa na Marcelinie.
  Obie imprezy są jedynymi cyklicznymi wydarzeniami w Poznaniu, w trakcie których można zwiedzać niedostępne na co dzień forty zewnętrznego pasa umocnień dziewiętnastowiecznej twierdzy. W tym roku główną atrakcją będzie zwiedzanie fortu pośredniego VIIa na Marcelinie.

  Jak zapewniają organizatorzy, impreza ma charakter rodzinny, jest bezpłatna i odbędzie się bez względu na pogodę. Żeby wziąć udział we wspólnym zwiedzaniu, trzeba uprzednio skontaktować się z organizatorami, pod numerem telefonu 784 971 205 (trasy piesze) lub 609 144 509 (trasy rowerowe).

  Całość rozpocznie się w sobotę, gdzie między godziną 10 a 16 odbędzie się m.in. dzień otwartych koszar w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz Święto 7. Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej. W niedzielę o 9 rozpoczną się rajdy rowerowe. Zbiórka przed SP 3 w Luboniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo