Teatralne reinterpretacje dziecięcej klasyki

  Teatralne reinterpretacje dziecięcej klasyki

  Stefan Drajewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zapowiada się nie lada gratka. W trakcie Sceny Prezentacji Biennale będzie można zobaczyć najgłośniejszy spektakl lalkowy sezonu - "Iwonę, księżniczkę Burgunda".
  Czerwiec w Poznaniu kojarzy się między innymi z Biennale Sztuki dla Dziecka. Tegoroczna edycja rozpocznie się 5 czerwca i trwać będzie do 8 czerwca. Złożą się na nią prezentacje sztuk teatralnych i sympozjum ludzi teatru.

  - 18. Biennale Sztuki dla Dziecka odbywa się pod hasłem "Poznanie i inspiracja - mówi Jerzy Moszkowicz, dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, organizator Biennale. - W ramach "Sceny Prezentacji Biennale" pokażemy "Iwonę, księżniczki Burgunda" Witolda Gombrowicza z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w reżyserii Mariana Pecko i "Żołnierzyka" Andersena Białostockiego Teatru Lalek w reżyserii Jacka Malinowskiego.
  Zaprezentujemy również trzy wersje "Pionokia" Collodiego. Wybraliśmy przedstawienie Konrada Dworakowskiego z Teatru Pinokio w Łodzi, "Pinokia" w inscenizacji i reżyserii Anny i Tomka Rozmiańców zrealizowanego w poznańskim Teatrze Animacji, a także zapis filmowy "Pinokia" w reżyserii Josefa Krofty z Divadla Drak z Hradec Kralove z roku 1992.

  Prezentacjom teatralnym towarzyszyć będzie seminarium "Klasyka a nowoczesność. Tradycja a współczesność". Wezmą w nim udział między innymi prof. Henryk Jurkowski, prof. Wiesław Hejno, Hanna Baltyn, Tadeusz Pajdała oraz reżyserzy prezentowanych przedstawień.

  W trakcie trwania Sceny Prezentacji odbywać się będą spotkania dla kierowników literackich, dramaturgów i innych osób zajmujących się literaturą w teatrze. Będzie to okazja do kontynuowania dyskusji podjętej na konferencji w październiku ubiegłego rok.

  PROGRAM

  Sobota 5 czerwca

  Godz. 17, Teatr Animacji
  "Pinokio" w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi, bilety: 15 zł

  Niedziela 6 czerwca

  Godz. 11 i 13, Teatr Animacji "Pinokio" w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Pinokio
  w Łodzi, bilety: 15 zł
  Godz. 18.30, Sala Wielka CK Zamek, "Iwona, księżniczka Burgunda" w wykonaniu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, bilety: 15 zł

  Poniedziałek 7 czerwca

  Godz. 9 i 13, Sala Wielka CK Zamek, "Iwona, księżniczka Burgunda" w wykonaniu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, bilety: 15 zł
  Godz. 9 i 12, Sala Kameralna CK Zamek, "Żołnierzyk" w wykonaniu Białostockiego Teatru Lalek, bilety: 15 zł
  Godz. 10, Teatr Animacji "Pinokio" w wykonaniu Teatru Animacji w Poznaniu, bilety: 15 zł

  Wtorek 8 czerwca

  Godz. 10, Sala Kameralna CK Zamek, "Żołnierzyk" w wykonaniu Białostockiego Teatru Lalek, bilety: 15 zł

  Więcej informacji o Scenie Prezentacji Biennale na stronie www.csdpoznan.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo