Stęszew: Jest więcej przedszkolaków, będzie przedszkole

  Stęszew: Jest więcej przedszkolaków, będzie przedszkole

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do połowy listopada zakończy się budowa nowego przedszkola w Stęszewie. Dzięki temu poprawić się mają warunki pobytu przedszkolaków.
  - Wzrosła liczba dzieci w naszej gminie. Co prawda w ubiegłym roku przyjęliśmy wszystkie - mówi Włodzimierz Pińczak, burmistrz Stęszewa - ale okazało się, że zaczęło brakować miejsc dla kilkudziesięciu maluchów. Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę placówki.

  Dzieci w gminie przybyło w ostatnich kilku latach. Obecnie jest ponad 20o przedszkolaków w samym Stęszewie, a jeszcze zaledwie trzy lata temu było niewiele ponad 70 kilkulatków.


  - Liczba przedszkolaków rośnie mimo tego,że ewidencja ludności maleje, - przyznaje burmistrz Stęszewa. - Staramy się zachęcać rodziców oferując między innymi bardzo niewielkie opłaty za pobyt w przedszkolu. Zależą one od długości pobytu dzieci w placówce.

  Nowa placówka będzie składała się z ośmiu oddziałów. Budynek ma być nowoczesny, tak aby najlepiej odpowiadał potrzebom kilkulatków. Klasy będą przestronne, jasne i duże, aby znalazło się w nich nie tylko miejsce do nauki, ale również do odpoczynku. Będą też dostosowane do wzrostu kilkuletnich dzieci. Przystosowane będą także pomieszczenia sanitarne. Przy klasach powstaną toalety.

  - Chcemy, aby wyposażenie było nie tylko uniwersalne, ale także bezpieczne - opowiada Włodzimierz Pińczak. - Warunki podbytu dzieci zdecydowanie się poprawią.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo