Zdrowie: Zielony laser dla urologów z Miejskiego Szpitala...

  Zdrowie: Zielony laser dla urologów z Miejskiego Szpitala Strusia

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Urolodzy z Miejskiego Szpitala Strusia w Poznaniu wzbogacili się o nowoczesne wyposażenie, które pacjenci już powinni pozytywnie odczuwać w leczeniu.
  Do Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej trafiła aparatura wykorzystywana w diagnostyce, ale przede wszystkim podczas wielu zabiegów urologicznych. Jest ona również niezbędna do kontynuowania i prowadzenia nowych badań. Na liście zakupów, którymi już dysponują specjaliści, są między innymi tzw. tory do badań endoskopowych i operacji laparoskopowych (pozwalają podglądać operacje na monitorze), aparat USG, czy zielony laser wykorzystywany w operacjach łagodnego przerostu prostaty.

  Wśród ośmiu różnego typu i zestawów sprzętu jest też nowoczesny aparat rtg z tzw. ramieniem C, bez którego dzisiaj już trudno się obyć na sali operacyjnej. Pozwala on śledzić pole operacyjne. Nowoczesna aparatura do diagnostyki i zabiegów warta jest 1,9 mln złotych.

  Prawie trzy czwarte tego rachunku wziął na siebie Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, a resztę zapłacił Wielospecjalistyczny Szpital Miejski i. J. Strusia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo