Aglomeracja: Gminy nie boją się dominacji Poznania

  Aglomeracja: Gminy nie boją się dominacji Poznania

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O projekcie strategii rozwoju Aglomeracji Poznańskiej do 2020 r. tzw. Zielonej Księdze dyskutowali w Poznaniu samorządowcy.
  Dokument dostępny jest na portalu UAM, a wkrótce także znajdzie się na stronach internetowych miast i gmin. Wszyscy zainteresowani będą mogli zgłosić swoje uwagi oraz opinie dotyczące proponowanej strategii. Konsultacje potrwają trzy miesiące.

  - Chętnie przyjmiemy zaproszenie rad gmin na debaty dotyczące Zielonej Księgi - deklaruje prof. Tomasz Kaczmarek, dyrektor Centrum Badań Metropolitarnych.

  Ryszard Grobelny, prezydent Poznania przyznaje, że nikomu nie można narzucić strategii. - Liczymy, że samorządy będą starały się do niej dostosować - dodaje Grobelny. - Chcemy, żeby Stowarzyszenie Metropolia Poznań koordynowało niektóre elementy strategii.

  Samorządowcom zależy, by stowarzyszenie, które będzie skupiać gminy aglomeracji, powstało jeszcze w tym roku. Powołane zostanie także Biuro Metropolii, które m.in. zajmie się pozyskaniem funduszy na realizację wspólnych projektów. - Dążymy do zwarcia szeregów - twierdzi Jan Grabkowski, starosta poznański. - Ważne jest spójne zarządzanie np. komunikacją, oświatą.

  Tomasza Łęcki, burmistrz Murowanej Gośliny zapewnia, że gminy nie boją się dominacji Poznania, ponieważ dotychczasowa współpraca opiera się na zasadzie consensusu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  aglomeracja

  Błażej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  róbcie swoje a nie słuchajcie tych tuzów z UAM bo jak oni komu doradza to wiadomo z góry że źle,maja tylko tytuły nadane im przez komunę i potrafią za swą rzekomo ciężka prace brać kupę szmalu i...rozwiń całość

  róbcie swoje a nie słuchajcie tych tuzów z UAM bo jak oni komu doradza to wiadomo z góry że źle,maja tylko tytuły nadane im przez komunę i potrafią za swą rzekomo ciężka prace brać kupę szmalu i taki z nich zysk.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo