Pomagamy powodzianom. Wczoraj transport na Śląsk, dzisiaj do...

  Pomagamy powodzianom. Wczoraj transport na Śląsk, dzisiaj do Goliny

  Tomasz Nyczka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj skoro świt Błażej Chwaliński wraz z grupą uczniów - ochotników z V LO im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu wyruszył z transportem darów dla powodzian ze Śląska. Dzisiaj dary jadą do pięciu wsi w wielkopolskiej gminie Golina.
  Wyprawa była efektem trwającej od dwóch tygodni akcji zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla ofiar żywiołu. Uczniowie spędzili wczoraj cały dzień w drodze.

  Produkty na uczniowską akcję przywożą poznaniacy i przekazują instytucje. Szkoła odwiedzana jest przez poznaniaków, którzy znoszą torby i kartony z darami. Magazyn, w którym składowane są produkty, otwarty jest od wczesnych godzin porannych. Dla uczniów i nauczycieli widok dziennikarzy i kolejnych samochodów przywożących produkty stał się już codziennością.

  - Dowiedziałem się o akcji od żony, która pomogła mi wybrać potrzebne artykuły i wysłała mnie z pełnym samochodem do V LO - mówił Marek Cieślewicz, którego spotkaliśmy wczoraj, gdy przed szkołą wypakowywał torby z darami z bagażnika.

  Samochody ze Śląska wróciły późnym wieczorem. Ale to nie koniec. Wczoraj w nocy uczniowie przygotowywali jeszcze kolejny transport. Dzisiaj jedzie on do pięciu wsi w wielkopolskiej gminie Golina. W wyprawie towarzyszy im "Polska Głos Wielkopolski", gdyż nasza redakcja objęła opieką mieszkańców tego właśnie rejonu.

  Przypominamy, że uczniowska zbiórka w V LO potrwa jeszcze co najmniej tydzień - codziennie w godzinach od 8 do 18. Organizatorzy zwracają uwagę, że najbardziej potrzebne są artykuły żywnościowe, takie jak kasza, makaron, dżemy, woda pitna oraz środki czystości.

  Wejdź na www.pomagamy.kurierlubelski.pl
  Nasza strona ma służyć powodzianom oraz ludziom dobrego serca, którzy są gotowi nieść pomoc. Ma stanowić swoistą platformę na której mogą spotkać się potrzeby z gestami. Zawiera dział "POTRZEBUJĘ POMOCY" gdzie mogą bezpłatnie ogłosić się ludzie dotknięci powodzią. Napisać czego im brakuje i jak można im pomóc. Jest także dział "CHCĘ POMÓC" gdzie bezpłatnie mogą się ogłosić wszyscy, którzy mają do zaoferowania swoją pomoc w postaci rzeczowej oraz usług. Wejdź na naszą stronę, a zobaczysz jak łatwo jest zrobić dobry uczynek. Sprawdź co się dzieje na zalanych terenach. Dla nich powódź wciąż jeszcze trwa.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo