Warto wiedzieć: Rodzaje bagażników

  Warto wiedzieć: Rodzaje bagażników

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  Kupno bagażnika samochodowego to niemały wydatek. Wybierając sprzęt, warto więc pamiętać o kilku zasadach:
  Na początku trzeba zacząć od zakupu specjalnych belek (jeśli ich nie posiadamy na wyposażeniu samochodu), na których montuje się różne przystawki: kosze, boxy i uchwyty. Każdy model samochodu, a nawet wersja nadwozia, ma inaczej rozmieszczone punkty przeznaczone do mocowania bagażników. Trzeba pamiętać, że wybierając belki ze stałymi mocowaniami do dachu, po zmianie auta będziemy musieli kupować także cały nowy zestaw. Często sprzedaje się więc osobno belki i osobno elementy mocujące je do dachu. Wówczas zmiana auta pociągnie za sobą tylko konieczność kupna nowych mocowań.

  Jeżeli już mamy belki, trzeba zdecydować, jakie kupić uchwyty. Do wyboru jest wiele wersji umożliwiających przewóz od jednej do sześciu par nart różnych rodzajów, desek snowboardowych czy rowerów. Podstawowym ograniczeniem w ładowaniu bagażu na dach jest jego nośność, uzależniona od modelu samochodu. Z reguły producenci określają ją na 50 kg (w niektórych modelach do 75 kg). Nie znaczy to, że bezpiecznie możemy wrzucić na dach tyle bagażu, ale że bagaż i bagażnik łącznie mogą ważyć do 50 kg. Można więc zastanowić się nad kupnem aluminiowych zestawów, które ważą o 30 proc. mniej niż stalowe i mieć kilka kilogramów "w zapasie".

  Bagaż można również przewozić w zamykanych, aerodynamicznych boxach. Dobierając box, trzeba wziąć pod uwagę także to, czy oprócz niego nie będziemy chcieli przewozić także rowerów czy desek surfingowych. Jeżeli tak, lepiej wybrać wąski box, który nie zajmie całego dachu, zostawiając miejsce na dodatkowe uchwyty.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  QxOiWSPqKKCFYhHz

  hOlFVNgCwqHDwQipqT (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

  YMcNsI wzghuycltrqe, [u**********hrgscspvywpa.com/]hrgscspvywpa[/url], [link=http://vdrvlbeelccg.com/]vdrvlbeelccg[/link], http://rlmghgiryyxx.com/

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo