Wyrok: Uczelnia przeprosi i zapłaci za plagiat

  Wyrok: Uczelnia przeprosi i zapłaci za plagiat

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wyrok w procesie o plagiat ogłosił we wtorek poznański sąd. Wyższa Szkoła Handlu i Rachunkowości zapłaci autorowi tekstu 3 tysiące złotych i umieści na swojej stronie internetowej wyrazy ubolewania. Będzie je tam można przeczytać przez miesiąc.
  Drugą pozwaną w sprawie była profesor Aldona Kamela-Sowińska, która zawarła ugodę 21 maja. Pani profesor zapłaci autorowi 10 tysięcy odszkodowania i zadośćuczynienia oraz umieści w "Rzeczpospolitej" przeprosiny za naruszenie jego praw autorskich.

  Jakub B. (nie zgodził się na ujawnienie danych) żądał od pani profesor oraz uczelni, która wydała zeszyt naukowy z kwestionowanym tekstem, łącznie 20 tysięcy złotych, a także przeprosin.

  Aldona Kamela-Sowińska nie zaprzeczała, że we wstępie do zeszytów naukowych znalazło się 38 linijek cudzego tekstu. Jak twierdziła, wykorzystała nie podpisany tekst umieszczony w internecie.

  Majowa ugoda nie objęła jednak Wyższej Szkoły Handlu i Rachunkowości, dlatego sąd we wtorek ogłosił nieprawomocny wyrok.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  plagiat

  gwis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  hahahahah profesior od etyki sama zrobiła plagiat.Gdzie etyka?????powinna zmienic kierunek wykładow nt jak po cichu napisac artykół i nie wpasc?????

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo