Turniej: Gimnazjaliści z Mikstatu najlepsi i...

  Turniej: Gimnazjaliści z Mikstatu najlepsi i najbezpieczniejsi

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rewelacyjnie spisała się młodzież z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Mikstacie w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w Poznaniu. Drużyna gimnazjalistów wywalczyła pierwsze miejsce, a uczniowie z podstawówki zajęli drugą lokatę.
  Turniej w Poznaniu składał się z czterech etapów: testu składającego się z 25 pytań, jazdy sprawnościowej po torze przeszkód, jazdy z zachowaniem wszystkich zasad przepisów ruchu drogowego po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielenie pierwszej pomocy. Wszyscy zawodnicy rywalizowali we wszystkich konkurencjach, a na miejsce zespołu składała się suma zdobytych punktów.

  Drużyny z Mikstatu spisały się w Poznaniu znakomicie. Zespół gimnazjalistów w składzie - Marcin Bąk, Jarosław Golicki i Joachim Rachuta - zajął pierwsze miejsce i będzie reprezentować województwo wielkopolskie w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 10-11 czerwca w Poznaniu. Natomiast ekipa ze Szkoły Podstawowej w składzie - Mateusz Bąk, Kamil Inerowicz, Marcin Cicharski - wywalczyła drugie miejsce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo