Poznań: Starostwo Powiatowe w piątek zamknięte

  Poznań: Starostwo Powiatowe w piątek zamknięte

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Niektóre poznańskie urzędy nie pracują w piątek, 4 czerwca. W związku z tym, że ustawowo wolny od pracy dzień 1 maja przypadł w tym roku w sobotę, pracownicy mogą wykorzystać wolne w dowolnym terminie. Kilka poznańskich instytucji "odrabia" więc wolną sobotę w najbliższy piątek.
  Nie ucieszy to zapewne tych, którzy chcieli w piątek załatwić sprawę w poznańskim Powiatowym Urzędzie Pracy (ul. Czarnieckiego), który właśnie 4 czerwca będzie nieczynny. PUP informuje również, że od jutra do 16 lipca z powodu przeprowadzanego remontu zamknięty dzie Poznański Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości. W tym okresie działalność ośrodka zostanie zawieszona.

  Mieszkańcy podpoznańskich gmin też muszą liczyć się z utrudnieniami. W piątek nie załatwią m.in. spraw związanych z prawem jazdy, czy rejestracją pojazdu. Tego dnia bowiem, nieczynne będzie całe Starostwo Powiatowe w Poznaniu (ul. Jackowskiego).

  Tego dnia nie pracują także urzędy niektórych gmin (m. in. Rokietnica, Pobiedziska, Buk, Komorniki). Podobnie będzie w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Z tą różnicą, że dla zapewnienia obsługi interesantów 4 czerwca pracować mają pracownicy służby dyżurnej Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz lekarze koordynatorzy ratownictwa medycznego. Czynne będą także niektóre wydziały.

  Na miejscu będą wyznaczeni pracownicy oddziałów paszportów wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców. Od początku czerwca sprawy związane z paszportami można załatwiać jedynie przy placu Wolności 17 (punkt przy al. Niepodległości został zlikwidowany).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo