Teraz powinno być już lepiej. Poziom Warty opada

  Teraz powinno być już lepiej. Poziom Warty opada

  Monika Kaczyńska, Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Codziennie z wodą w Wielkopolsce walczy kilka tysięcy osób. Na terenach zagrożonych budowane są wały ochronne. Tam, gdzie przeszła fala, zaczyna się liczenie strat. Wielkopolanie organizują także akcje pomocy dla poszkodowanych.
  Poznań
  Do obrony miasta przed powodzią zużyto: 3 tys. ton piasku, 110 tys. worków, 2 tys. metrów kwadratowych grubej folii budowlanej. Sztab kryzysowy wydał też: dwa agregaty prądotwórcze z oświetleniem halogenowym, 110 łopat, 10 taczek, jedną pompę spalinową (pracuje w klubie Tryton), 2 tysiące porcji posiłków regeneracyjnych dla pracujących przy umacnianiu wałów.

  Ewakuowano 28 osób, z czego 18 skorzystało z hotelu i wyżywienia zapewnianego przez miasto. Zapewniono transport jednej osoby niepełnosprawnej z ogródków działkowych przy ul. Bielniki do rodziny. Zamknięto dla ruchu sześć ulic: Piastowską, św. Jerzego, Ojca Żelazka, Drogę Dębińską, Bielniki i Zagórze.

  200 wolontariuszy - pracowało na jednej zmianie na Starołęce. Z kolei 60-90 wolontariuszy - pracowało na jednej zmianie przy ul. Piastowskiej. Ponadto akcję przeciwpowodziową wspierało 40 żołnierzy.

  Powiat poznański
  W powiecie poznańskim zamknięta jest droga powiatowa Sowiniec - Baranowo (gm. Mosina). Trwają prace nad utrzymaniem i umacnianiem wałów w gminach: Luboń, Puszczykowo i Murowana Goślina.

  Wielkopolska
  Codziennie w województwie wielkopolskim pracuje przy zabezpieczeniu przeciwpowodziowym 700 strażaków, w tym 300 zawodowych i 400 z ochotniczych jednostek straży pożarnej. W samej stolicy Wielkopolski pomaga 150 strażaków zawodowych i studentów szkoły aspirantów pożarnictwa, a także 190 osób z ochotniczej straży.

  Woda opada
  Spadki stanu wody obserwuje się na Warcie w Uniejowie, Kole, Sławsku i Nowej Wsi, na Prośnie w Piwonicach i Bogusławiu, na rzece Kuroch w Odolanowie oraz na rzece Ner w Dąbiu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo