Prokuratura: Gizalski wójt stanie przed sądem za korupcję

  Prokuratura: Gizalski wójt stanie przed sądem za korupcję

  Jacek Tomczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prokuratura Rejonowa w Kaliszu skierowała do sądu w Pleszewie akt oskarżenia przeciwko wójtowi Gizałek Mariuszowi P., podejrzanemu o korupcję i poświadczenie nieprawdy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
  - Zarzuca mu się, że w okresie od lipca do listopada 2009 roku przyjął od właścicieli firm korzyść majątkową o wartości 16 tysięcy złotych w postaci nieodpłatnego remontu należącego do niego domu i wyłudzenie od urzędu gminy pieniędzy w kwocie 21 tysięcy - mówi zastępca prokuratora okręgowego Janusz Walczak. - Oskarżeni posłużyli się fikcyjnymi fakturami, które miały być pokryciem kosztów robót wykonywanych w domu wójta.

  W listopadzie ubiegłego roku funkcjonariusze CBA zatrzymali wójta w jego mieszkaniu. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz zawiesił w pełnieniu czynności wójta gminy. Ta represja została później uchylona przez sąd.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo