Poznań: Fala będzie przechodzić przez miasto kilka dni

  Poznań: Fala będzie przechodzić przez miasto kilka dni

  Monika Kaczyńska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O godz. 22 poziom wody w Warcie na Moście Rocha wyniósł 647 centymetrów. Do rana ma być 660. Ale to dopiero początek obrony miasta przed powodzią.
  - Sytuacja jest stabilna, prognozy się sprawdzają - mówi Robert Pękala z poznańskiego sztabu kryzysowego. Najgorsza sytuacja jest na Starołęce oraz przy ul. Piastowskiej. Tam podwyższanie wałów potrwa całą noc. W pozostałych częściach miasta do korony wałów brakuje przynajmniej kilkudziesięciu centymetrów.

  Ale to nie przelanie się wody przez wały jest największym zagrożeniem. Ich wysokość jest wystarczająca nawet, gdyby poziom wody w Warcie przekroczył 7 metrów. Na to się nie zanosi. Na razie poziom wody podnosi się o centymetr na godzinę. Gorzej, że nie można spodziewać się szybkiego spadku poziomu wody.

  Fala kulminacyjna będzie przechodzić przez Poznań przynajmniej kilka dni, niektórzy eksperci mówią nawet o tygodniu. Napór wody, który trwa tak długo może sprawić, że wały przesiąkną, choć po powodzi w 1997 roku, która Poznań ominęła, zostały wyremontowane.

  Na razie jednak poznaniacy są spokojni. Dla wielu obserwowanie wzbierającej rzeki stało się atrakcją wieczoru. Knajpki na Starym Mieście działają normalnie i nie narzekają na niską frekwencję.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo