Poznań: Stan wody w Warcie rośnie, wysadzenia wałów nie...

  Poznań: Stan wody w Warcie rośnie, wysadzenia wałów nie będzie

  RED

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wciąż rośnie stan wody w Warcie. Dzisiaj przy moście św. Rocha w Poznaniu o godz. 7.30 wynosił 633 cm, z każdą godzinę jest centymetr więcej. Władze Poznania dementują plotki dotyczące wysadzenia wałów między mostem Królowej Jadwigi a mostem Mieszka I.
  - Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa informuje, iż powyższa informacja jest nieprawdziwa. Nie ma planów, ani konieczności wysadzania wałów przeciwpowodziowych w żadnym miejscu miasta Poznania! - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie urzędu.

  Władze wystosowały ponadto prośbę o to, by zwolnić z uwięzi i przenieść w bezpieczne miejsca zwierzęta domowe i wolno bytujące znajdujące się na terenach zagrożonych powodzią.

  Najgorsza sytuacja wciąż panuje na Starołęce, w Puszczykowie oraz Luboniu. Zamknięta została droga do Puszczykowa, zalało ponadto ulicę Zagórze w Poznaniu, więc dojazd do Katedry również został zamknięty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo