Tadziu uratował dom dziadków od pożaru

  Tadziu uratował dom dziadków od pożaru

  Karolina Sternal

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Miał wtedy zaledwie trzy miesiące i wyczucie prawdziwego strażaka. Teraz ma osiem miesięcy i na swoim koncie medal oraz tytuł "Małego Bohatera". Tadziu Nowak z Kościana, choć raczej intuicyjnie niż świadomie, ale uratował rodzinę i dom przed pożarem.
  Był pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Marta i Piotr Nowakowie z synkiem spędzali go w domu rodziców w Lwówku. Skończyli właśnie obiad i przeszli na kawę do pokoju telewizyjnego. Nagle chłopiec zaczął donośnie płakać. Babcia, która akurat czuwała nad maluchem, nie mogąc go uspokoić w inny sposób, wzięła Tadzia na ręce i postanowiła przejść do sąsiedniego pokoju.

  - Nagle usłyszałam krzyki. Bardzo się wtedy wystraszyłam, że coś się dzieje z synkiem - wspomina Marta Nowak. Okazało się, że rodzinie zagraża poważne niebezpieczeństwo.

  - W pokoju już się paliła komoda i stroik. Lada chwila płomienie mogły objąć dużą choinkę - relacjonuje Piotr Nowak. Mężczyźni przystąpili do gaszenia tak gwałtownie, że dziadek Tadzia poparzył sobie rękę.

  - Teraz to już nie budzi takich emocji, ale wtedy naprawdę się bałam - dodaje Marta Nowak. Wśród strażaków historia się jednak rozniosła. Ponieważ maj to miesiąc strażackich uroczystości, więc na jednej z nich druhowie oficjalnie uznali wyczyn Tadzia za godny podziwu i udekorowali go medalem "Mały Bohater". Chłopiec dostał także maskotkę oraz dyplom za wzorową postawę godną strażaka i uchronienie domu dziadków przed pożarem.

  - To jest pewien symbol, ale mamy nadzieję, że w przyszłości będzie on miał znaczenie dla chłopca - przekonuje Kazimierz Król, prezes Zarządu Powiatowego PSP w Kościanie.

  - To dla nas duże wyróżnienie i cenna pamiątka dla Tadzia - mówią rodzice bohatera. - Jak by na to nie patrzeć, to gdyby nie ten krzyk syna, to nie wiadomo, co by się z nami wtedy stało.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo