Poznań: Trwa wyścig z wodą i czasem. Zobacz zdjęcia

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na usypywanych na Starołęce przez strażaków i młodzież z Gimnazjum nr 30 z Głuszyny pojawił się słonik
  1/23
  przejdź do galerii

  Na usypywanych na Starołęce przez strażaków i młodzież z Gimnazjum nr 30 z Głuszyny pojawił się słonik ©Robert Domżał

  Na Starołęce wał budowali uczniowie Gimnazjum nr 30 na Głuszynie. Zjawili się tam, by pomóc koledze mieszkającemu w sąsiedztwie rzeki.

  Woda w Warcie przybiera. Trwa wyścig z czasem i wodą. W Puszczykowie woda pojawiła się w studzienkach kanalizacyjnych na terenie szpitala.

  - Zostaną one zaczopowane, by z rur kanalizacyjnych na teren szpitala nie wypłynęły nieczystości - mówi Paweł Kurosz, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego.


  W Puszczykowie Niwce, mieszkańcy zainicjowali zapory przeciwpowodziowej. W Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie około dwustu leśników układało wały z worków z piaskiem, by uchronić przed rozlewającą się Warta.

  Wojsko przyjechało do Lubonia, by wesprzeć strażaków stawiających wał.

  Do stolicy Wielkopolski powinna dotrzeć na przełomie soboty i niedzieli. Fala powodziowa w Poznaniu w południe przekroczyła wysokość 600 cm. Zgodnie z prognozami IMGW do końca weekendu może podnieść się do poziomu 660 cm.

  Strażacy i policjanci przypominają, że obowiązuje bezwzględny zakaz wstępowania na wały. Takie zachowanie jest zagrożeniem dla samego wchodzącego na wał Trawa jest mokra, łatwo się poślizgnąć i wpaść do wody. Służby ratownicze proszą też o nie spacerowanie w tych miejscach, gdzie trwać będzie uzupełnianie wałów przeciwpowodziowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zemsta

  Ana (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 317 / 206

  pewnie jakiś poznaniak lub poznanianka dali ci w kość i dlatego jest w tobie tyle "życzliwości " do nas . Myślę ,że dobrze tobie zrobili. Z natury jesteś raczej wredny/a....rozwiń całość

  pewnie jakiś poznaniak lub poznanianka dali ci w kość i dlatego jest w tobie tyle "życzliwości " do nas . Myślę ,że dobrze tobie zrobili. Z natury jesteś raczej wredny/a. "Życzliwość " to twoja cecha wrodzona.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a Ty zasługujesz na karę śmierci

  dgm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 327 / 186

  mam nadzieję,że Ciebie bałwanie zaleje,że obudzisz się zaszczany i zasrany zaściankowy,prymitywny popaprańcu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a Ty zasługujesz na karę śmierci

  dgm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 322 / 199

  mam nadzieję,że Ciebie bałwanie zaleje,że obudzisz się zaszczany i zasrany zaściankowy,prymitywny popaprańcu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  poznan zasługuje na kare powodzi

  Egida (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 312 / 207

  to rpowincjonalne zasciankowe maisto kryjace mroczne skandale seksualne krollopa peatza gapika korupcje prawicowych szmat kolaborujacych z mafią zasługuje na kare w postaci powodzi.miejmy nadzieje...rozwiń całość

  to rpowincjonalne zasciankowe maisto kryjace mroczne skandale seksualne krollopa peatza gapika korupcje prawicowych szmat kolaborujacych z mafią zasługuje na kare w postaci powodzi.miejmy nadzieje ze straty beda jak najwiekszezwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo