Turystyka: Historyczny weekend z Fortem VIIa w Poznaniu

  Turystyka: Historyczny weekend z Fortem VIIa w Poznaniu

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Już dziś warto zarezerwować sobie czas i zapisać się na II Forteczny Weekend - imprezę co roku gromadzącą tłumy publiczności. Tym razem odbędzie się ona 5 i 6 czerwca. Po raz pierwszy w historii będzie możliwość obejrzenia wnętrz fortu pośredniego VIIa na Marcelinie.
  W ramach imprezy odbędzie się też 9. edycja Lubońskiego Rajdu Rowerowo-Pieszego "Śladami Historii" przygotowanego przez stowarzyszenie Twierdza i dawny Garnizon Poznań oraz Sekcję Historyczną Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia przy współpracy z innymi organizacjami społecznymi oraz instytucjami. Po raz drugi impreza jest dwudniowa i odbywa się w ramach akcji "Poznań za pół ceny!" koordynowanej przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

  - W tym roku główną atrakcją będzie wyjątkowa możliwość obejrzenia wnętrz fortu pośredniego VIIa na Marcelinie - mówi Przemysław Maćkowiak, szef Sekcji Historycznej TMML.

  Ogrom tej budowli może szokować, ale przykładowo najdłuższy podziemny chodnik fortu VIIa liczy około 140, a jego szerokość od strony miasta około 230 metrów. Dla porównania bok Starego Rynku w Poznaniu ma około 140 m. Mimo ogromnej kubatury jest on stosunkowo słabo widoczny z zewnątrz, gdyż nadziemie porasta bujna roślinność.

  Przypominamy, że oprowadzanie po forcie będzie odbywało się w historycznych mundurach, przewidziany jest też obóz wojskowy, zabytkowe pojazdy, stoisko księgarskie oraz wojskowa grochówka.

  Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na odpowiednią listę, a liczba miejsc w poszczególnych grupach jest ograniczona (decyduje więc kolejność zgłoszeń). Zapisy na trasy piesze - e-mail: military_ak@op.pl, tel.: 784 971 205, 515 048 510, 608 896 000, rowerowe: 609 144 509.
  Dodatkowe informacje można znaleźć na: www.tidgp.pl i www.tmmlsh.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo