Poznań: Będzie drugi proces za niegospodarność w szpitalu w...

  Poznań: Będzie drugi proces za niegospodarność w szpitalu w Puszczykowie?

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Czy odbędzie się drugi proces byłego starosty powiatu poznańskiego oraz innych oskarżonych o niegospodarność i błędy popełnione przy prywatyzacji szpitala w Puszczykowie? Tego domaga się prokuratura, której nie usatysfakcjonowały orzeczone kary za dwa marginalne zarzuty. Dzisiaj poznański Sąd Apelacyjny dosłuchał argumentów stron. Swoją decyzję ogłosi 2 czerwca.
  Pierwszy proces trwał pięć lat. Głównym oskarżonym był Tomasz W., biznesmen z Gdańska kojarzony z aferą Stella Maris, któremu w 2002 roku powiat powierzył zadanie poprawienia kondycji finansowej szpitala w Puszczykowie. Jednak długi placówki wzrosły o 9 mln zł. Prokuratura oskarżyła siedem osób - między innymi, Ryszarda Pomina, byłego starostę poznańskiego, Gabrielę O. z zarządu powiatu i Marka N., wówczas przewodniczącego Rady Powiatu.

  Podczas pierwszego procesu prokuraturze udało się udowodnić dwa zarzuty. Tomasz W. został skazany za próbę wprowadzenia w błąd pracowników Ministerstwa Zdrowia i bezprawne uzyskanie 20 tysięcy złotych za szkolenie lekarzy rezydentów. Piotr S., były dyrektor, a potem zastępca prezesa szpitala w Puszczykowie, został skazany za to, że w 2002 r. nie sporządził sprawozdania finansowego szpitala.

  Sąd wymierzył im kary w zawieszeniu, ale obaj zaskarżyli ten wyrok. Wszyscy natomiast byli przeciwni wnioskowi prokuratury, która domagała się ponownego procesu. - Co miesiąc dwie rozprawy i tak przez pięć lat! To zrujnowało moje życie zawodowe - protestował Marek N.

  - Sąd, zastępując prokuraturę, która nie uczyniła tego co powinna wykonał gigantyczną pracę. Kolejny proces oznacza ogromne koszty społeczne, dla oskarżonych i wymiaru sprawiedliwości - przekonywał jego obrońca, adwokat Wiesław Michalski.

  Sąd Apelacyjny wysłuchał argumentów stron i zapowiedział, że wyrok ogłosi w przyszłą środę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo