Powiat gnieźnieński: Gigantyczna plantacja marihuany...

  Powiat gnieźnieński: Gigantyczna plantacja marihuany zlikwidowana

  POM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zlikwidowana plantacja konopi o obszarze 400 m², zabezpieczone 6 400 krzaków tej odurzającej rośliny, zatrzymane trzy osoby - to - jak informuje mł. asp. Anna Osińska z KPP w Gnieźnie - efekt działań gnieźnieńskich policjantów. - Zabezpieczono rośliny, susz i materiały niezbędne do hodowli. Szacowana wartość zabezpieczonej marihuany to około pięć milionów złotych.
  Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. - Proceder ten był prowadzony w podziemiach pod halą produkcyjną w pobliżu Czerniejewa - informuje mł. asp. Osińska. - W budynku profesjonalnie przystosowanym do hodowli, na obszarze 400 m² zabezpieczono 6 400 krzaków tej rośliny w różnej fazie wzrostu od sadzonek do 1,5 metrowych krzaków, sprzęt zapewniający profesjonalną uprawę tych roślin, 10 kg wytworzonego już suszu roślinnego - marihuany oraz ok. 400 kg mokrego odpadu roślinnego. Na posesji zabezpieczono również podłoże przygotowane pod uprawę kolejnych roślin.

  Gnieźnieńscy policjanci w związku ze sprawą, zatrzymali trzech mieszkańców Poznania, którzy mają mieć związek z tym procederem. - Wszyscy wcześniej byli notowani za przestępstwa "okołonarkotykowe".

  Budynek pod Czerniejewem - jak tłumaczy pani rzecznik - powstał specjalnie z myślą o założeniu plantacji. - W środku znajdowały się zapadnie, maskownice przez które prowadziły kanały do podziemi, a następnie do hal z uprawą roślin. Sadzonki uprawiane były za pomocą specjalistycznych urządzeń pilnujących wilgotności powietrza, czasu nawadniania i naświetlania roślin.Obszar był monitorowany przez system kilku kamer. Właściciel pod przykrywką prowadził tam zakład produkcyjny.

  Przy budynku magazynowym natomiast policjanci ujawnili obudowy od akumulatorów, europalety, na których stały ofoliowane atrapy obudowy od akumulatorów. - Po wejściu do budynku w pomieszczeniu stały trzy atrapy szaf energetycznych, trzy stoły na których ustawione były obudowy akumulatorów. Wygląd hali miał świadczyć, o tym że są one w trakcie ładowania. W posadzce pomieszczenia policjanci ujawnili ukryte pod jednym ze stołów wejście do pomieszczeń piwnicy.

  Zatrzymani za produkcję znacznych ilości narkotyków mogą trafić do więzienia na czas nie krótszy niż trzy lata. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo