Szach na Ratajach

  Szach na Ratajach

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zwolennicy powstania parku na poznańskich Ratajach postawili na swoim. Rada Miasta uchwaliła wszystkie trzy plany zagospodarowania rezerwujące tereny pod zieleń. Teraz to nie deweloper, który przymierzał się do budowy osiedla, a miasto dyktuje warunki.
  Dariusz Wechta, do którego należy część nieruchomości przeznaczonej na park, nie powiedział jednak ostatniego słowa. Z jego zapowiedzi wynika, że będzie ubiegał się od miasta o odszkodowanie, choć druga strona deklaruje wolę podpisania porozumienia, które pogodzi interesy inwestora i mieszkańców. Sądzę, że są dwa powody tej decyzji. Po pierwsze, ewentualne odszkodowanie przemawia za zmianą studium, a następnie planu. W ten sposób obie strony będą się trzymać w szachu. Jedna, mając uchwalony plan, a druga - odszkodowanie. Po drugie deweloper nie ma pewności, że składane dzisiaj przez radnych obietnice zostaną dotrzymane. Po wyborach zadecyduje o tym już nowa rada.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PŁACIC

  LUkas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Niech mieszkańcy zapłacą odszkodowanie, skoro tak dobrze, żyje sie im na ratajach. Chyba inni mieszkańcy miasta mają cos do powiedzenia, bo rozporządzanie pieniedzmi które państwo odbiera mi z...rozwiń całość

  Niech mieszkańcy zapłacą odszkodowanie, skoro tak dobrze, żyje sie im na ratajach. Chyba inni mieszkańcy miasta mają cos do powiedzenia, bo rozporządzanie pieniedzmi które państwo odbiera mi z wypłaty i w dodatku nic z tego nie mam po za niepewna emerytura, na to sie nie zgadzam.
  JAk mieszkańcy chcą miec PARK to niech zrobia zrzutke, albo wezma kredyty i wykupią teren...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo