Kongres: Wielkopolanie chcą naprawiać prawo

  Kongres: Wielkopolanie chcą naprawiać prawo

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj rozpoczął się w Poznaniu I Kongres Prawników Wielkopolskich. - Z taką inicjatywą dotąd się nie spotkałem - przyznał Stanisław Chmielewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.
  Wchodzących do gmachu poznańskiego Sądu Okręgowego witał transparent z pytaniem: "Jak udoskonalić niedoskonałe prawo" oraz... elektroniczna rewizja. Organizatorzy Kongresu, gromadząc najwybitniejszych prawników w jednej sali, musieli zadbać o ich bezpieczeństwo. Do Poznania przyjechali, między innymi, Bohdan Zdziennicki, prezes Trybunału Konstytucyjnego, Robert Hernand, zastępca Prokuratora Generalnego, ministrowie, szefowie korporacji prawniczych, naukowcy, posłowie i senatorowie.

  - My tu w Poznaniu chcemy zaznaczyć, że mimo wielu różnic, dla dobra publicznego potrafimy przemówić jednym głosem - powiedział Krzysztof Józefowicz, prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu, informując, że pracujące od lutego zespoły przygotowały przeszło 300 postulatów zmian. Każdy z nich został zaakceptowany przez przedstawicieli wszystkich profesji prawniczych.

  Kongres otworzyły wystąpienia gości. Najczęściej powtarzał się w nich wątek konieczności ulepszania prawa, a jednocześnie zbyt wielkiej liczby pochopnie wprowadzanych nowelizacji.

  - Każdy rząd chce się wykazać, ile to wprowadzi zmian, co stwarza problem nie tylko dla zwykłych obywateli. Także - dla prawników - powiedział poseł Andrzej Dera, reprezentujący Sejm w Krajowej Radzie Sądownictwa.

  Jutro drugi dzień obrad. Minister Chmielewski zapowiedział, że resort wykorzysta uchwałę Kongresu przygotowując projekty ustaw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowe prawa

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  Od kiedy nowe prawa,ich udoskolone wersje sa problemem dla prawnikow.Posel Dera nie slyszal o kontynuowaniu samoksztalcenia i postepie? Demokracja powinna byc procesem zmian na lepsze!Uwazajcie...rozwiń całość

  Od kiedy nowe prawa,ich udoskolone wersje sa problemem dla prawnikow.Posel Dera nie slyszal o kontynuowaniu samoksztalcenia i postepie? Demokracja powinna byc procesem zmian na lepsze!Uwazajcie kogo tam wybieracie. Pierwszoklasista powinien miec wiecej czasu na przygotowanie do pracy ustawodawczej. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  obowiązkowe ubezpieczenia

  Adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Może by ktoś wreszcie zaczął mówić o zaniedbaniach mentalno-prawnych naszych powodzian? Jak można budować się przy rzece w obszarze zalewowym a potem płakać do kamery, że nawet sie nie ubezpieczył?...rozwiń całość

  Może by ktoś wreszcie zaczął mówić o zaniedbaniach mentalno-prawnych naszych powodzian? Jak można budować się przy rzece w obszarze zalewowym a potem płakać do kamery, że nawet sie nie ubezpieczył? I gdzie są gminne plany zagospodarowania terenu? zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo