Powódz: W Poznaniu wprowadzono alarm przeciwpowodziowy

  Powódz: W Poznaniu wprowadzono alarm przeciwpowodziowy

  RED

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od godziny 18 w Poznaniu i 30 gminach regionu obowiązuje wprowadzony przez wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka alarm przeciwpowodziowy.
  Alarm wprowadzono z powodu pogarszającej się sytuacji hydrometeorologicznej oraz przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych poziomu wód w rzekach województwa. W związku z tym przez całą dobę prowadzony jest monitoring wałów przeciwpowodziowych. Obowiązkowe stało się również zabezpieczanie ewentualnych przecieków.

  Dzisiaj po południu w Poznaniu stan ostrzegawczy został przekroczony o 13 cm. Jeżeli poziom Warty na Moście Rocha wzrośnie do 450 cm, zostanie przekroczony stan alarmowy.

  Alarm obowiązuje także w gminach:
  Brodnica, Brudzew, Dąbie, Dobra, Gizałki, Golina, Kołaczkowo, Kościelec, Kórnik, Kramsk, Krzynów, Krzykosy, Książ Wielkopolski, Lądek, Luboń, Konin, Koło, Miłosław, Mosina, Nowe Miasto nad Wartą, Przykona, Puszczykowo, Pyzdry, Rzgów, Stare Miasto, Śrem, Zagórów, Zaniemyśl oraz Żerków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo