Poznań: Uczennica LO popełniła samobójstwo. Śmierć przez...

  Poznań: Uczennica LO popełniła samobójstwo. Śmierć przez maturę?

  KAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego im. S.I. Paderewskiego w Poznaniu popełniła samobójstwo. Dziewczyna targnęła się na życie po egzaminie ustnym z języka polskiego - tak zwanej prezentacji maturalnej.
  - Sprawa została przez nas przekazana do Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda - powiedział nam podinspektor Romuald Piecuch z wielkopolskiej policji. - Policja sprawdziła jedynie - jak zawsze w tego typu przypadkach - czy w zdarzeniu nie było udziału osób trzecich.

  Z nieoficjalnych informacji wynika, że nastolatka zostawiła list pożegnalny. W liście właśnie problemy z maturą wskazywała jako powód tragicznej decyzji.

  19-letnia maturzystka była mieszkanką podpoznańskiego Lubonia. Jej ciało zostało znalezione w ubiegły wtorek na Dębcu.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I co mamy myśleć?

  Absolwent VILO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 32

  Miałem do czynienia z kobietą, która egzaminowała tę dziewczynę - uczyła mnie. Niejednokrotnie przez tę nauczycielkę nie spałem po nocach...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I co mamy myśleć?

  Absolwent VILO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 67 / 46

  Miałem do czynienia z kobietą, która egzaminowała tę dziewczynę - uczyła mnie. Niejednokrotnie przez tę nauczycielkę nie spałem po nocach...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niezgodność z faktami

  pasażer pociągu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 43 / 27

  "jej ciało zostało znalezione w ubiegły wtorek na Dębcu" Dziewczyna rzuciła się pod pociąg w ubiegły poniedziałek, nie było potrzeby szukania ciała.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto winny?

  MAMA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 50 / 50

  Czy w kontekście tej tragedii nauczyciele zadają sobie pytanie, co zrobili, aby dziewczyna miała szansę na pozytywney wynik na maturze? Najlepiej przypisać winnę uczniowi. Ojców sukcesów jest...rozwiń całość

  Czy w kontekście tej tragedii nauczyciele zadają sobie pytanie, co zrobili, aby dziewczyna miała szansę na pozytywney wynik na maturze? Najlepiej przypisać winnę uczniowi. Ojców sukcesów jest zawsze wielu, ale z niepowodzeniem musi się zmierzyć sam uczeń!
  Bardzo często do zawodu nauczycielskiego trafiają osoby niedojrzałe emocjonalnie z drastycznymi brakami w kulturze osobistej. Jestem zdania, że kandydaci do tego pięknego zawodu powinni przechodzić testy psychologoczne, które wykazałyby zawczasu te cechy osobowości, z powodu których nie wolno byłoby niektórym z nich podejmować pracy w charakterze nauczyciela czy wychowawcy!
  W wielu krajach nauczyciel to zawód zaufania publicznego. Jak można mieć zaufanie do osób, które w sposób lekceważący traktują nasze dzieci, podrywają na forum klasy autorytety rodziców, przypisują swoim uczniom kłamstwo, bez jakichkolwiek argumentów?
  Ostatnio polonistka mojego dziecka, po zapewnieniu jednej z osób o samodzielnym napisaniu przez nią zadania domowego, skomentowała ten fakt następująco: "JAK sam to napisałeś, to ja jestem święta krowa". Pani ta ma o sobie wielkie mniemanie, a zamiast "będę", mówi: "bede", "dziewczyna ożeniła się", lekkoatletka KORNELIA MAREK etc. - to tylko wybrane przykłady z jej "kreatywnej twórczości".
  Wielu nauczycieli replikuje złe wzorce, wyniesione z okresu własnej edukacji: szykanują uczniów, poniżają, krzyczą. Jedynym instrumentem, jakim dane im dysponować jest głos. Więc wrzeszczą głośniej, niż klasa, czasami tupną nogą lub walną czym popadnie w biurko. Swoją pracą po prostu krzywdzą podopiecznych. Tych dobrze wykonujących pracę i lubiących drugiego człowieka jest naprawdę niewielu.
  W Polsce w wielu szkołach, a co przeraż, to też w niepublicznych, brakuje nauczycieli - entuzjastów, chcących zarazic swoją pasją uczniów! Oglądają się tylko na pieniądze (często kierują swoje frustracje do uczniówi, że np.: "za pieniądze, jakie oni zarabiają za pracę w szczególnie uciążliwych warunkach, to nikt by nie pracował!). Zachowują się tak, jakby wszystkie rozumy pozjadali i robili łaskę społeczeństwu, że w ogóle pojawiają się w szkole.
  Powinni jednak uświadomić sobie jeden niezaprzeczalny fakt, że może być budynek szkolny, może być cała rzesza nauczycieli, ale gdy zabraknie tej najważniejszej w szkole postaci - osoby ucznia, cała ta układanka nie będzie miała sensu! Tak więc drodzy nauczyciele, bądźcie bardziej releksyjni, miejcie troszeczkę więcej epatii dla swoich podopiecznych, a zapewne będziemy doświadczać mniej informacji o dramatach uczniowskich.
  P.S. Bardzo jestem wstrząśnięta informacją o samobójstwie abiturientki i współczuję jej RODZICOMzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  śmierć i milczenie

  absolwent VI LO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 53 / 43

  http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,7930348,Dlaczego_szkola_nie_mowi_o_smierci_maturzystki_.html

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Refleksja

  Szok (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 50 / 46

  Trochę za dużo ostatnio takich zdarzeń, Jeśli nauczycieli broni status funkcjonariusza państwowego, to powinni ponosić także surowszą odpowiedzialność, Może czas zacząć bronić uczniów, W Warszawie...rozwiń całość

  Trochę za dużo ostatnio takich zdarzeń, Jeśli nauczycieli broni status funkcjonariusza państwowego, to powinni ponosić także surowszą odpowiedzialność, Może czas zacząć bronić uczniów, W Warszawie dziewczyna wyskoczyła z 2 piętra przez panią od fizyki, Polecam artykuł z 24,04,2010 Gazeta Wyborcza; Wyskoczyła z okna przez panią od fizyki, zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziewcżę

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 69 / 52

  Spoczywaj w pokoju , nieszczęsna niewiasto. A rodzinie wyrazy współczucia i żal straszliwy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wierzę

  Kasia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 26

  Takie chwilowe załamania przynoszą takie skutki nie rozumiem tej dziewczyny dlaczego to zrobiła?czy aby napewno chodziło o naturę

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo