Tarnowo Podgórne: Oddali 54 litry krwi

  Tarnowo Podgórne: Oddali 54 litry krwi

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tylko dzięki krwi oddanej w czasie akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dar Serc z Tarnowa Podgórnego bank krwi przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wzbogacił się o 54 litry krwi.
  Aż 119 osób oddało krew w ramach czterdziestej już akcji organizowanej przez Stowarzyszenie "Dar Serc" z Tarnowa Podgórnego.Dzięki temu bank krwi zabezpieczający działanie poznańskich szpitali, a znajdujący się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu wzbogacił się o blisko 54 litry krwi.

  Wśród krwiodawców było 35 kobiet. Jedenaście osób oddało krew po raz pierwszy.
  - Krew oddaję od roku 2002. Zdarzały się w tym czasie przerwy. Ale było to tylko wtedy, gdy w tygodniu przed akcją musiałem brać lekarstwa. A wszystko zaczęło się do tego, że moja babcia musiał mieć transfuzję. Pierwszy raz zdecydowałem się oddać krew, gdy moja babcia musiała mieć transfuzję - mówi Paweł Majchrzak, mieszkaniec gminy Rokietnica.

  Krwiodawcy to osoby dbające o swoje zdrowie. Pogoda ma niekiedy wpływa na liczbę oddających krew, ale te wahania nie są jakieś bardzo znaczące - mówi dr Ryszard Felmann z RCKiK w Poznaniu.

  Równolegle z akcją w Tarnowie Podgórnym krew oddawano w Czerwonaku i Wrześni. W niedzielę na krwiodawców oczekiwać będzie ambulans RCKiK obok Tesco przy ul. Serbskiej oraz w Puszczykowie i Kłecku.

  Zapas krwi jaki musi być zapewniony dla poprawnego funkcjonowania poznańskich szpitali to 300 jednostek krwi. Jedna jednostka to 450 ml.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo