Juwenalia: Trylogia rockowo-rapowo-dancehallowa

  Juwenalia: Trylogia rockowo-rapowo-dancehallowa

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W tym roku organizatorzy juwenaliów postawili wyłącznie na polskie gwiazdy. Czy przy "naszych" studenci będą bawić się tak dobrze, jak podczas koncertów zagranicznych artystów?
  Juwenaliowe koncerty wkraczają w decydującą, weekendową fazę. Darmowe wejście dla wszystkich (organizatorzy znieśli regulaminowy punkt, nakazujący wpuszczanie tylko studentów, posiadaczy zaproszeń lub pełnoletnich licealistów), dodatkowa linia MPK, kursująca w nocy co 15 minut z Kaponiery na stadion... Nic, tylko wsiadać i jechać na koncertowy maraton.

  Gwiazdą piątkowego wieczoru będą Strachy Na Lachy. Co prawda Grabaż i spółka grali już na ubiegłorocznych juwenaliach, ale w tym roku poszerzą swój repertuar o utwory z najnowszej, ciepło przyjętej przez fanów płyty "Dodekafonia". Na scenie pojawią się też dawno niesłyszane Ptaky.
  Ta rockowo- -grunge'owa formacja zasłynęła w 2004 roku utworem "Chroń to co masz", nagranym na potrzeby polskiej ścieżki dźwiękowej filmu "Spider-Man 2". Oprócz nich piątkowy skład dopełnią Skangur, Absurd i Rust.

  Najmocniejszym akordem trzeciego dnia juwenaliów będzie występ legendy polskiego rocka, zespołu T.Love. Obok nich zagrają także warszawskie Komety, od lat szalenie popularne wśród poznańskiej widowni. Jeszcze w tym roku ma ukazać się kolejny album Komet, łączących skoczną muzykę post-punkową z psycho-billy. Do nieco nowszego gitarowego grania rodem z Wielkiej Brytanii nawiązuje za to twórczość Kumki Olik, której druga płyta "Podobno nie ma już Francji" ukaże się w przyszłym tygodniu. Na juwenaliowej scenie w sobotę będzie można także usłyszeć piosenki zespołu Rotten Bark, w 2009 roku stałego suppor-towicza koncertów Happysadu. Obok nich też zagrają rock'n'rollowcy ze znanej kapeli Drunk'N'Rolled.

  W niedzielę stadionem przy ul. Pułaskiego będą rządzić dźwięki hip-hopu i reggae. Gwiazdy? Dwa dziewięcioosobowe rapowo-dance-hallowe składy Vava-muffin (Warszawa) i Erijef Massiv (Poznań). W niedzielę na juwenaliach zagra też zespół Cała Góra Barwinków, legitymujący się przede wszystkim rozbudowaną, pierwszoplanową sekcją dętą. Pomostem między reggae a hip-hopem będzie koncert pochodzącego ze Śląska Grubsona, żeniącego w swoich utworach jamajskie rytmy z rapem.

  Swój solowy album "Podróże po amplitudzie" na juwenaliowej scenie będzie promował członek legendarnej Paktofoniki, Rahim. Przez trzy dni na dużej scenie zagrają też didżeje, m.in. Glasse, Andrew Sommers, Second Mind, Bartes czy Mike Wind.

  Juwenalia 2010
  Stadion AZS-u (ul. Pułaskiego)
  piątek - niedziela 21-23.05., od godziny 17
  wstęp wolny


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo