Sąd: Zabójca z Kościana zyskał 10 lat

  Sąd: Zabójca z Kościana zyskał 10 lat

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W czwartek poznański Sąd Apelacyjny zwrócił mieszkańcowi Kościana, skazanemu za zabójstwo ciotki, dziesięć lat życia. Waldemar R. zamiast kary 25 lat więzienia odbędzie 15.
  - Ustawodawca jako karę zasadniczą za zabójstwo, wymierzaną w większości przypadków, przyjął od 8 do 15 lat. I dopiero potem - 25 lat i dożywotniego pozbawienia wolności, które mają charakter wyjątkowy i eliminacyjny - tłumaczyła sędzia Urszula Duczmal.

  W ocenie Sądu Apelacyjnego, za Waldemarem R. przemawiało zbyt wiele okoliczności łagodzących. Nie jest osobą zdemoralizowaną, przyznał się też do winy i płacząc, żałował tego, co zrobił.
  20 stycznia ubiegłego roku zamordował swoją ciocię, 81-letnią Zofię K.. Dzień wcześniej pożyczyła mu pieniądze. Potrzebował więcej... Gdy Zofia K. przyłapała go na kradzieży gotówki, zaatakował ją młotkiem. Po czym otworzył gaz w mieszaniu cioci i kuzynki, licząc na to, że wybuch zatrze ślady zbrodni.

  W czwartek prokurator przekonywał Sąd Apelacyjny do utrzymania w mocy kary 25 lat więzienia. - Okazała mu dobre serce, pożyczała pieniądze. Co za to otrzymała? Młotek! - mówił prokurator Marek Rote.

  - Wysoki Sądzie! Nigdy nie miałem zamiaru pozbawiać kogokolwiek życia - przekonywał Waldemar R. - Całe życie pracowałem, prowadziłem firmę, dbałem o żonę i dziecko. Nie pozostaje mi nic innego, jak prosić o łagodną karę.

  Sąd Apelacyjny wysłuchał jego prośby. - Bo jaką karę należałoby wymierzyć zdemoralizowanemu sprawcy, który był karany i nie przyznał się do winy? - pytała sędzia Duczmal. - Łatwo obliczyć, w jakim wieku oskarżony wyjdzie po tak długim pobycie w zakładzie karnym. Najlepsze lata będzie już miał za sobą... Wyrok jest prawomocny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Degrengolada sądownictwa

  smutnomi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  15 lat ? To za dobre sprawowanie wyjdzie po 10 latach ! Pani sędzia Duczmal jest przykładem degrengolady polskiego sądownictwa. Pogadamy jak pani sędzinie ktoś zabije młotkiem dziecko i puści gaz...rozwiń całość

  15 lat ? To za dobre sprawowanie wyjdzie po 10 latach ! Pani sędzia Duczmal jest przykładem degrengolady polskiego sądownictwa. Pogadamy jak pani sędzinie ktoś zabije młotkiem dziecko i puści gaz żeby zatrzeć ślady ... zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo