Powódź: Fala coraz bliżej Wielkopolski. Zobacz film

  Powódź: Fala coraz bliżej Wielkopolski. Zobacz film

  Jacek Tomczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Wielkopolsce sytuacja jest mniej dramatyczna niż w innych częściach kraju. Najgorzej jest w Pleszewie, Kaliszu i Kole - tam samorządy ogłosiły alarm przeciwpowodziowy.
  Rośnie poziom wody w Prośnie. W okolicach Pleszewa rzeka przybiera średnio 60 cm na dobę. Zagraża już mostowi w Rudzie Wieczyńskiej. W Dobrzycy z brzegów wystąpiła Patoka oraz Lutynia. Ich wody zalały ulice Szkolną i Parkową. W Izbicznie woda zalała piwnice w kilku gospodarstwach. W gminie Gołuchów z 22 budynków strażacy musieli wypompowywać wodę.

  W Kościelnej Wsi istnieje obawa przerwania wału przy elektrowni wodnej. Rano z zagrożonych terenów ewakuowano dziesięć osób. Woda zalała setki hektarów pól i łąk. W samym Pleszewie przybierający Ner zalał działki i zagraża torowisku kolejki wąskotorowej.

  W Kaliszu zagrożone są piwnice budynków wzdłuż Prosny, a także rejon Piskorzewia, Rajskowa, ulicy Pokrzywnickiej. - Przepływu fali kulminacyjnej należy spodziewać się 21 maja, w godzinach porannych. - poinformował Aleksander Quoos, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego.

  W powiecie kolskim w wielu miejscach pod wodą są pola i łąki. Strażacy uszczelnili przerwany w środę przez Rgilewkę wał przeciwpowodziowy w Grzegorzewie. Podnosi się także poziom wody w Warcie. W czwartek pojawiły się podtopienia na sąsiadującej ze starorzeczem ulicy Klasztornej.

  Współpraca: I. Kolasińska, A. Kurzyński  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo