Poznań: Festyn na 30-lecie powstania Solidarności

  Poznań: Festyn na 30-lecie powstania Solidarności

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tegoroczne obchody 30-lecia powstania NSZZ Solidarność w Poznaniu rozpoczną się na Łęgach Dębińskich. Tam, w najbliższą niedzielę, odbędzie się ogólnopolski zlot motocyklistów.
  O godzinie 11 rozpocznie się festyn rodzinny. Około godz. 12. motocykliści wyruszą i przejadą ulicami Poznania, po czym wrócą na Łęgi, gdzie o 14.30 rozpocznie się koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

  W czasie trwania festynu planowany jest także protest przeciwko wysokości opłat dla motocyklistów za przejazd autostradą. Zbierane będą podpisy pod petycją do marszałka Sejmu.

  - Nie uważamy, aby protest miał zakłócić charakter rodzinnego festynu - uspokajał na środowej konferencji przewodniczący wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange.


  Główne uroczystości tegorocznych obchodów odbędą się w wakacje. Na początku lipca zaplanowano pokoleniowe spotkanie działaczy Solidarności. Natomiast 31 sierpnia, czyli w dniu kulminacji obchodów w całym kraju, w kościele oo. Dominikanów odbędzie się msza święta, a po niej uroczystości pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 r.

  Równolegle przez cały rok wielkopolska Solidarność prowadzi, wraz z Kuratorium Oświaty oraz poznańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, projekt edukacyjny Młodzi - Wolni - Solidarni. Jego celem jest odszukanie bohaterów oporu szkolnego lat 1980-1989. Także wspólnie z poznańskim IPN-em organizowane są dwie konferencje planowane na wrzesień i listopad.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo