Bioinformatyka powalczy w tym roku o studentów

  Bioinformatyka powalczy w tym roku o studentów

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bioinformatyka to propozycja dla tych młodych ludzi, którzy mają zacięcie do nauk ścisłych oraz zamiłowanie do natury i chcieliby te dwa obszary nauki połączyć w jeden organizm. Ten makrokierunek prowadzony wspólnie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Politechnikę Poznańską jest nowością tegorocznej rekrutacji na studia.
  W Poznaniu rozpocznie się ona 1 czerwca o północy - zarówno na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Politechnice Poznańskiej, jak i na Uniwersytetach: Ekonomicznym, Przyrodniczym i Medycznym.

  - W ubiegłym roku pierwszy kandydat zarejestrował się 1 czerwca, kilka minut po północy, a do godziny 12 w południe mieliśmy już ponad 1500 zgłoszeń - wspomina Marek Sobczak, kierownik Działu Nauczania Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  Każdy kandydat zakłada na stronie internetowej wybranej przez siebie uczelni własne konto, wypełnia na nim formularz oraz wybiera rodzaj, tryb i kierunek studiów. Otrzymuje także numer konta bankowego ze swoimi danymi, by mógł dokonać opłaty rekrutacyjnej. 85 złotych za każdy kierunek studiów. Może się jednak okazać, że na niektórych uczelniach ze względu na dodatkowe etapy rekrutacji koszt ten może być wyższy. Tak jest m.in. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu - kandydaci na kierunek: architektura krajobrazu zapłacą 130 złotych.

  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza przygotował dwa makrokierunki: bioinformatykę i filologiczno-historyczne studia środkowoeuropejskie a także cztery kierunki: bałkanistykę, filmoznawstwo, europeistykę kulturową i kulturę klasyczną i 19 nowych specjalności.

  Osiem nowych specjalności oferuje kandydatom Uniwersytet Ekonomiczny. Na popularnym towaroznawstwie jest to menedżer produktów kosmetycznych, na ekonomii - przedsiębiorczość w usługach edukacyjnych. A finanse i bankowość proponują specjalność: finanse, audyt i podatki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo