Ranking: Poznań jest przyjazny mieszkańcom

  Ranking: Poznań jest przyjazny mieszkańcom

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznań znalazł się na trzecim miejscu w rankingu miast najbardziej przyjaznych mieszkańcom. Badanie zostało przeprowadzone przez TNS OBOP na zlecenie "Newsweeka".
  Poznań zdobywając 62 punkty nieznacznie tylko został pokonany przez Kraków, któremu przyznano o jeden punkt więcej. Oba miasta wyprzedził Wrocław, który z 74 punktami zajął pierwsze miejsce w rankingu.

  Badanie "Miasto Przyjazne dla Mieszkańców" TNS OBOP przeprowadził we wszystkich 18 stolicach województw. Sprawdzano między innymi , jak mieszkańcy oceniają ofertę edukacyjną i kulturalną. Ankieterzy pytali również o infrastrukturę drogową, a także o czystość i porządek w mieście.

  Mieszkańcy wypowiadali się także o możliwościach rozwoju zawodowego w swoich miastach oraz oceniali ich wygląd. Najgorzej swoje miasta oceniają mieszkańcy Łodzi, Szczecina i Lublina. Miasta te zajęły trzy ostatnie miejsca.

  Z analizy raportu wyłania się pewna prawidłowość: najwyżej plasują się miasta, które nie tylko mają pomysł na rozwój, ale charakteryzuje je ciągłość władzy. W tych ośrodkach polityka rozwoju miasta jest zachowana, kontynuowana, a dobre projekty realizowane do końca.

  W ubiegłym roku "Przekrój" zlecił i opublikował "Ranking miast polskich: gdzie się żyje najlepiej?". Pierwsze miejsce zajął wtedy Poznań wyprzedzając Rzeszów, Kraków i Wrocław. W rankingu "Przekroju" brały udział wszystkie polskie miasta, w których liczba mieszkańców przekracza 175 tysięcy.

  Sprawdzano wtedy między innymi liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach, długość kolejek do lekarzy i specjalistów, a także długość ścieżek rowerowych, ilość miejsc w szpitalach, czy opiekę nad osobami starszymi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo