Polsko-rosyjskie forum w Poznaniu: "Ostatnie wydarzenia...

  Polsko-rosyjskie forum w Poznaniu: "Ostatnie wydarzenia zbliżyły Polaków i Rosjan"

  Sławomir Kmiecik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przedstawiciele władz rosyjskich regionów, którzy przebywali w Poznaniu, odwiedzili groby żołnierzy radzieckich na cmentarzu na Cytadeli. - Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co tam zobaczyłem - przyznał gubernator obwodu nowogrodzkiego Siergiej Mitin. - Cieszę się, że to miejsce otoczone jest taką opieką. Dziękuję za pamięć i porządek - dodał, podkreślając, że po powrocie do Rosji z większą uwagą przyjrzy się podobnym nekropoliom na swoim terenie.
  Rosyjscy goście przyjechali do Poznania na II Forum Regionów Polska - Rosja na zaproszenie marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka. Z Poznania wyjechali do Warszawy na spotkania i dyskusje robocze w Senacie.

  W składzie rosyjskiej delegacji, poza gubernatorem obwodu nowogrodzkiego, jest także Władimir Kułakow - szef jednej z komisji Rady Federacji, Aleksandr Tolstyh - wiceszef Młodzieżowego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Federacji oraz Dmitrij Owczinnikow - minister edukacji i nauki obwodu samarskiego, z którym Wielkopolska od kilku lat utrzymuje partnerskie kontakty.

  Reprezentanci rosyjskich obwodów podkreślali, że obchody 65. rocznicy mordu w Katyniu i niedawna katastrofa pod Smoleńskiem zbliżyły Polaków i Rosjan. Goście zaznaczyli jednak, że pamiętając o wielkich tragediach, celem obu stron powinno być rozszerzenie współpracy, zwłaszcza w gospodarce.

  - To jest także naszą wolą - potwierdził marszałek Marek Woźniak. - Samorządy są blisko ludzi i mogą w tym pomóc, a zwłaszcza w zacieśnianiu relacji między mieszkańcami obu państw i regionów - dodał.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo