Euro 2012: UEFA sprawdziła komunikację i stadion w Poznaniu

  Euro 2012: UEFA sprawdziła komunikację i stadion w Poznaniu

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przedstawiciele UEFA przyjechali do Poznania z kolejną wizytą, której celem było przyjrzenie się postępom przygotowań stolicy Wielkopolski do Euro 2012.
  - Rozmowy z przedstawicielami UEFA toczyły się wokół dwóch głównych wątków, związanych z komunikacją i zarządzaniem stadionem w czasie mistrzostw - zapewnia Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta ds. Euro 2012. - Chodzi nam głównie o to, żeby jak najczęściej się spotykać, wskazywać ewentualne słabe punkty przygotowań i wspólnie poszukiwać rozwiązań. Dzisiaj chcieliśmy m.in doprecyzować kwestie związane z zarządzaniem stadionem - zapewnia Michał Prymas.

  Określenie, jakie funkcje na stadionie powinny spełniać poszczególne pomieszczenia, w jaki sposób zorganizować trasy kablowe to tylko niektóre z pytań, na które starano się szukać odpowiedzi. Decydujący głos w tych sprawach ma UEFA, bowiem to ona przejmie kontrolę nad stadionem podczas Euro.

  W czasie wczorajszej wizyty po raz kolejny przyglądano się także "mobility concept", czyli planowi zarządzania komunikacją w czasie Euro. Szczególną uwagę zwrócono na jej przepustowość.

  - Proponowane przez nas rozwiązania komunikacyjne satysfakcjonują przedstawicieli UEFA, którzy zapewnili nas, że nie ma potrzeby wprowadzania jakichkolwiek drastycznych zmian - mówi Michał Prymas.

  Jak nas zapewnili przedstawiciele spółki Euro Poznań 2012, do mistrzostw ma się odbyć jeszcze kilka podobnych spotkań. Za kilka tygodni do stolicy Wielkopolski przyjedzie m.in. delegat, który dokładnie przyjrzy się postępom prac przy rozbudowie lotniska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak spieszno do kasy??

  poznańczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 18

  Oni tak się spieszą do kasy PO wierszówkę, że nawet nie widzą własnych byków - to dyslektycy??

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  euro 2010?

  q (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 18

  w tytule ;P

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo