Poznań: Sąd dał czas rodzinie Sławomira Skrzypka

  Poznań: Sąd dał czas rodzinie Sławomira Skrzypka

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj poznański sąd zawiesił postępowanie w procesie z oskarżenia prywatnego tragicznie zmarłego prezesa NBP. Sławomir Skrzypek zarzucił zniesławienie znanemu ekonomiście Janowi Winieckiemu, który napisał, iż nie posiada on stosownego wykształcenia.
  Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w sierpniu 2009 r. Sąd uznał Jana Winieckiego winnym zniesławienia i ukarał grzywną, ale wyrok został uchylony. Podczas drugiego procesu strony rozważały ugodę.

  Dzisiaj miały poinformować o wyniku negocjacji. Zamiast tego sąd zawiesił postępowanie z powodu śmierci prezesa NBP w katastrofie pod Smoleńskiem. Rodzina zmarłego może kontynuować proces. Ale do 10 lipca musiałaby zawiadomić o tym sąd. Aplikant adwokacki Piotr Kust poinformował, że pozostający w żałobie bliscy zmarłego nie podjęli jeszcze decyzji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo