Noc Muzeów dla zwiedzających i... kibiców. Zobacz film

  Noc Muzeów dla zwiedzających i... kibiców. Zobacz film

  Agnieszka Gonczar, Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  To nie będzie zwykła Noc Muzeów, a już na pewno, jeśli poznański Lech wywalczy dziś tytuł mistrza Polski. Jeżeli tak się stanie, kilkadziesiąt tysięcy widzów zbierze się na Starym Rynku, by wspólnie z piłkarzami świętować zdobyty po 17 latach tytuł. Czy w tej sytuacji odbędzie się muzealny maraton, którego spora część wydarzeń jest skupiona właśnie wokół poznańskiej Starówki?
  - Zarząd Lecha poprosił organizatorów o udostępnienie loggii ratusza w godzinach 20.45 do 22. Poza tym wszystkie imprezy odbędą się zgodnie z planem - uspokaja Aleksandra Sobocińska, rzecznik Muzeum Narodowego.

  W tym roku "Niedostrzegane"
  Wędrówkę należy zacząć od Muzeum Narodowego (Al. Marcinkowskiego 9), gdzie zostaną udostępnione dzieła Chełmońskiego, Chmielowskiego, Witkiewicza oraz "Szał" Podkowińskiego.
  Te, oraz inne rarytasy plastyczne będzie można zwiedzać przy akompaniamencie muzyki z różnych epok historycznych w wykonaniu uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza (godz. 18-22). W tym roku Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem "Niedostrzegane".

  - Chcieliśmy zwrócić uwagę zwiedzających na te rzeczy, które albo z różnych przyczyn nie były do tej pory udostępniane, albo te, które nie są widoczne podczas normalnego zwiedzania muzeum - powiedziała Aleksandra Sobocińska.

  W tym celu został stworzony m.in. Gabinet Rycin, gdzie będziemy mogli się przekonać jak żmudna i ciężka jest praca nad poszczególnymi rycinami i rysunkami, a także poznać metodę odszyfrowywania inskrypcji i znaków kolekcjonerskich.  1 3 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo