Mydlenie oczu

  Mydlenie oczu

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Panowie, po co te kombinacje? Dlaczego na pytanie, ile będzie kosztował stadion mówicie, że 611 mln? Przecież prawie kilkadziesiąt milionów będzie kosztować samo zagospodarowanie okolic. Stadion nie będzie przez to droższy.
  To fakt, bo pieniądze pochodzą ze zwrotu podatku VAT. Z drugiej strony radni mają prawo wiedzieć, że wszystko, co uda się odzyskać, trzeba z powrotem wpompować w rozbudowę. Czy nie lepiej sprawę stawiać jasno? "Na stadion trzeba wydać 611 mln złotych, z tego uda nam się odzyskać 92 mln, które także przeznaczymy na modernizację". Wystarczyło tak mówić od początku i kłopotu by nie było. Teraz pojawiają się znaki zapytania. Bo któryś radny wiedział, a inny nie miał pojęcia.

  To 92 miliony złotych to nie są drobne pieniądze! To niebagatelna kwota, która mogłaby się przydać na każdym odcinku przygotowań Poznania do Euro. Tymczasem trzeba ją wydać przy Bułgarskiej. Z pewnością nikt nie będzie ściubił. Przecież stadion to chluba Poznania, która rośnie ku chwale całego regionu. I niech rośnie. Tylko w jawnie. Nie pozwolimy mydlić sobie oczu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wadliwa postawa

  Lukas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  "Z drugiej strony radni mają prawo wiedzieć, że wszystko, co uda się odzyskać, trzeba z powrotem wpompować w rozbudowę"

  Założeniem funkcji radnego jest kierować się przede wszystkim dobrem...rozwiń całość

  "Z drugiej strony radni mają prawo wiedzieć, że wszystko, co uda się odzyskać, trzeba z powrotem wpompować w rozbudowę"

  Założeniem funkcji radnego jest kierować się przede wszystkim dobrem wspólnoty samorządowej. Do obowiązków radnych należy podejmowanie decyzji np. o zagospodarowaniu terenu miejskiego (ulice, parki itp.). W praktyce to oni ponoszą za to pełną odpowiedzialność, gdyz podlegają te sprawy ich jurysdykcji. W tym wypadku wszelkie niedociągnięcia będą ich obciążały.
  W instytucjach takich jak samorząd terytorialny, zawsze pieniądze nawet te których nie ma, duzo wcześniej są rozdysponowane. Inaczej rzecz ujmując ide do sklepu, kupuje na raty telewizor, a tu z nienacka wysiadła mi pralka i trzeba kupic nową, na która musze wziąśc nastepny kredyt. Nie zapominajmy, że samorząd jest pozbawiany pieniędzy przez tzw. JANOSIKOWE.

  Mamy tu do czynienia z podstepnym działaniem firmu zajmującej się budową. Dlaczego? Firma wygrywająca przetarg przedstawia okreslony projekt i kosztorys jego finansowania, którego musi sie trzymać. Jednak kiedy firma wygrywa przetarg mając główne załorzenia projektu i nieobjęte w projekcie planem zabudowy okolic stadiony. Firma się tym zajmuje, ale może mnożyć dodatkowe koszty, gdyż nie są one objete w projekcie, co może prowadzic do nadużyc finansowych. POSiR jak i Prezydent GRobelny doskonale o tym wiedzieli jak sqami przyznali. Ciekawostką jest, że inne miasta rostrzygały przetargi na kompleksowe projekty, a nie tylko na stadion.
  W tej sytuacji, koszty moga jeszcze wzrosnąć, gdyz firma może w tym momencie realizowac swobodna wizję w która teraz już radni nie moga ingerować...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo