Poznań: Wskaż najbardziej "zakupioną" ulicę

  Poznań: Wskaż najbardziej "zakupioną" ulicę

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Stworzenie 30 psich toalet i wybiegu, dostosowanie prawie 6 tysięcy koszy do gromadzenia odchodów, dystrybucja 2 milionów woreczków i zaczipowanie ponad 33 tysięcy czworonogów. To efekt trwającego od dwóch lat programu miejskiego "Kejter też poznaniak". Został on zauważony przez kapitułę konkursu "Samorządowy Lider Zarządzania 2010 - Usługi Techniczne, Usługi Zdrowotne".
  Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano w czerwcu. Poznański program znalazł się w ścisłym jego finale: jest jednym z 5 najlepszych i wartych naśladowania programów miejskich w Polsce. I co ważne, będzie kontynuowany.

  - W tym roku chcemy stworzyć dwa kolejne wybiegi dla psów. Jeden powstanie przy ulicy Golęcińskiej, drugi przy Browarnej - opowiada radny Wojciech Majchrzycki, członek zespołu ds. rozwiązywania psich problemów.

  W ramach programu poznańskie parki zostaną podzielone na przyjazne psom i takie, do których czworonogów nie będzie można wprowadzać (te w centrum miasta). Planowana jest też budowa kolejnych psich toalet - spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy sami wskazują miejsca, w których mogłyby powstać. W czerwcu odbędzie się "Kejtrówka", czyli impreza plenerowa na Cytadeli, poświęcona psiej tematyce. Wydany też zostanie podręcznik dla właścicieli czworonogów.

  - Chcemy też zorganizować plebiscyt na najbardziej "zakupioną" ulicę - mówi Juliusz Kubel, również członek zespołu. - Liczymy na to, że w tworzeniu listy tych ulic pomogą nam sami poznaniacy.

  Nazwy zabrudzonych ulicy można przesyłać na adres zakupionaulica@smmp.pl lub podawać dzwoniąc pod numer 61 878 56 67. Zespół będzie chciał rozwiązać problem tych miejsc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo