Poznań: Przybywa inwestycji w najmniej pożądanej dzielnicy

  Poznań: Przybywa inwestycji w najmniej pożądanej dzielnicy

  MMR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jak wynika z raportu Home Broker, na poznańskiej Wildzie przybywa nie tylko transakcji na rynku wtórnym, ale także nowych inwestycji takich deweloperów, jak Wechta, UWI czy Poz Bruk.
  - Po latach zastoju inwestycyjnego widać pierwsze oznaki rewitalizacji tej części miasta. Tak, jak kiedyś w przypadku Grunwaldu, tak i teraz na Wildzie wyrastają nowe inwestycje i odnawiane są stare kamienice - mówi Monika Gola, doradca Home Broker z Poznania.

  Na terenie dzielnicy powstają także centra handlowe oraz powierzchnie biurowe. Stare zaniedbane kamienice są odnawiane i nabywane przez nowych właścicieli. Mało przekonujący wydaje się też stereotyp mówiący o Wildzie jako dzielnicy, w której panuje największa w Poznaniu przestępczość.

  Od dwóch lat na ulicach funkcjonuje tam monitoring. M.in. to sprawiło, że w ubiegłym roku było o 15% mniej przestępstw niż przed dziesięcioma laty.

  W zeszłym roku na Wildzie do użytkowania oddano 414 mieszkań. Średnia cena metra kwadratowego w tej części miasta wynosi obecnie 6098zł, czyli o 15% mniej niż w centrum miasta.

  Wielkość popytu i liczba transakcji w dzielnicach Poznania:

  Dzielnica / Popyt (preferencje) / Transakcje (rynek wtórny i pierwotny)
  Stare Miasto / 37,6% / 28,5%
  Grunwald / 19,1% / 39,9%
  Nowe Miasto / 24,1% / 9,5%
  Jeżyce / 10,9% / 13,9%
  Wilda / 8,3% / 8,2%

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to zdjęcie pokazuje obraz z dramatu

  Włodek z Grunwaldu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  Widać jak bardzo zaniedbane są urbanistycznie części starego Poznania. Widać gołe ściany, o które powinny opierać się budynki na sąsiednich działkach. Niestety, nie ma całościowego patrzenia na...rozwiń całość

  Widać jak bardzo zaniedbane są urbanistycznie części starego Poznania. Widać gołe ściany, o które powinny opierać się budynki na sąsiednich działkach. Niestety, nie ma całościowego patrzenia na miasto, na piękne stare dzielnice, jest za to rozwijanie przedmieść.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo