Poznań: Piątek nadal bez wypłat w ZNTK. Mają być po...

  Poznań: Piątek nadal bez wypłat w ZNTK. Mają być po weekendzie

  Rafał Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Piątek miał być tym dniem, w którym załoga poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego otrzyma wreszcie zaległe pieniądze za luty i marzec. Niestety, wbrew wcześniejszym zapowiedziom władz spółki, wypłaty nie trafiły do pracowników.
  Z przesłanej do nas informacji wynika, że wypłaty zaległych wynagrodzeń przeciągają się, bo poznański zakład walczy z kłopotami finansowymi spowodowanymi niektórymi decyzjami poprzednich zarządów. Tak przynajmniej twierdzą obecne władze spółki. W komunikacie napisano również że cała branża kolejowa dotknięta jest kryzysem. - Wydaje się więc sukcesem, że poznańskie zakłady nadal pracują, mimo że tak wiele im podobnym w ostatnich latach upadło - czytamy w komunikacie zarządu spółki.


  W piątek doszło też do spotkania zarządu poznańskich ZNTK z załogą przedsiębiorstwa. Pracownicy usłyszeli, że pensje zostaną wypłacone w przyszłym tygodniu. Kiedy? Tego dokładnie nie wiadomo. - Nikt nie podał konkretnego terminu. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że nie ma zleceń i z tego powodu zarząd nie ma pieniędzy na uregulowanie zaległości - opowiada "Polsce Głosowi Wielkopolskiemu" jeden z pracowników poznańskich ZNTK.

  Przypomnijmy, że zgodnie z planem zaległości za luty i marzec miały zostać uregulowane do 10 kwietnia. Później ten termin wielokrotnie przesuwano. Do tej pory załoga dostała tylko 500 zł zaliczki. W rozmowie z nami związkowcy zapowiedzieli, że jeśli w piątek nie znajdą się pieniądze dla załogi, to trwający w fabryce strajk zostanie zaostrzony. Prawdopodobnie decyzje w tej sprawie zapadną w poniedziałek. Niewykluczony, że w poznańskich Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego dojdzie do strajku okupacyjnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POlska prywatyzacja

  ji (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  tak zachwalają wszyscy prywatyzację - a czym może się skończyć ?
  popatrzcie na sprywatyzowane ZNTK ... no i "wspaniałą" Lidię D.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo