Poznań: Kto potłukł dzieło prof. Berdyszaka?

  Poznań: Kto potłukł dzieło prof. Berdyszaka?

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zauważyłam zbite szyby w pracy profesora Jana Berdyszaka "Obszar obrazów efemerycznych" na Świętym Marcinie, gdy wracałam z majówki - mówi Justyna Zadworna z Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, które realizuje program "Poznań Miastem Sztuki".

  "Lustra", bo tak o dziele profesora Berdyszaka mówią poznaniacy, stanęły przy Akademii Muzycznej rok temu. Składają się z siedmiu konstrukcji, na których zawieszono podwójnie zespolone szyby. Są monitorowane, więc jest szansa, że wyjaśni się, kto je potłukł.

  - Podjęliśmy już przygotowania do wymiany szyb. Myślę, że uda się to zrealizować w ciągu dwóch tygodni - mówi Zadworna. Przyznaje, że najwięcej problemów Towarzystwu nastręczają jednak akty wandalizmu na rzeźbie "Dwie kobiety" Sylwestra Ambroziaka, która stanęła w parku Sołackim w ramach tego samego.

  - Ostatnio ktoś oblał ją całą czarną farbą - mówi Justyna Zadworna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo