Pleszew: Sołtysi domagają się przywrócenia targowiska

  Pleszew: Sołtysi domagają się przywrócenia targowiska

  IKA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zarząd Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Pleszewskiego domaga się od władz miejskich przywrócenia działalności targowiska z produktami rolniczymi i zwierzęcymi w Pleszewie.
  W starostwie odbyło się posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Pleszewskiego. Uczestniczyli w nim: prezes Stowarzyszenia Edmund Stasiak (sołtys wsi Krzywosądów - gm. Gołuchów), Stefania Kaczmarek (pani sołtys Sośnicy - gm. Dobrzyca), Zbigniew Militowski (sołtys Sośniczki - gm. Dobrzyca), Roman Kwaśniewski (sołtys Rokutowa - gm. Pleszew) oraz Józef Libert (sołtys wsi Pieruszyce - gm. Czermin).


  Uczestnicy narady wypracowali stanowisko w sprawie wznowienia pracy targowiska z produktami rolniczymi i zwierzęcymi w Pleszewie. Targ zwierzęcy przy ul. 70 Pułku Piechoty jest targiem miejskim. Zarządcą obiektu jest Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Pleszewie. Ponieważ targ nie spełniał podstawowych kryteriów z zakresu przepisów weterynaryjnych, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pleszewie pod koniec ubiegłego roku wydał tymczasowy nakaz zamknięcia targu do czasu usunięcia uchybień. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Rolnicy nadal nie mogą tam sprzedawać zwierząt hodowlanych ani płodów rolnych i domagają się od burmistrza zdecydowanych działań w celu szybkiego uruchomienia placu do handlu. Organizacja sołtysów w pełni poparła postulaty rolników i wniosła do Starosty Pleszewskiego o wsparcie działań środowisk wiejskich.

  Sołtys wsi Krzywosądów Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Pleszewskiego, radny powiatowy Edmund Stasiak

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo