Poznań: Z Ławicy odlecimy do Münster lub Zurychu

  Poznań: Z Ławicy odlecimy do Münster lub Zurychu

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od 6 września z poznańskiej Ławicy będzie można latać do Münster/Osnabrück. Nowe połączenie będzie obsługiwała linia lotnicza Jetisfaction. Co ważne, będzie można polecieć dalej - aż do Zurychu, bez konieczności wysiadania z samolotu. Dziś powinny sie zakończyć kłopoty z wyjazdem z portu Ławica.
  Rejsy na nowej trasie odbywać się będą pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku z następującym rozkładem: przylot do Poznania o godz. 12.30 (samolot wcześniej startuje o 8.40 z Zurychu i ląduje w Niemczech o 10.20), wylot do Münster/Osnabrück o godz. 15.30, przylot o godz. 17.10 (i start do Zurychu o godz. 19.20). Lot do Münster/Osnabrück trwa 1,40 godz., a do Zurychu 3,5 godz. Lotnisko Münster/Osnabrück w Nadrenii Północnej-Westfalii położone jest 25 km od Münster i 35 km na od Osnabrück oraz 70 km od granicy niemiecko-holenderskiej. Nową trasę będzie obsługiwał samolot turbośmigłowy Beechcraft 1900D, zabierający na pokład 19 osób.

  Linia Jetisfaction to niemiecki przewoźnik biznesowy, który w bieżącym roku wprowadza rejsowe połączenia regionalne. Na stronie: www.jetisfaction.com, od dziś można rezerwować bilety, które wkrótce będą dostępne także w biurach podróży (za pośrednictwem platformy Amadeus).
  Dziś powinny się skończyć utrudnienia drogowe związanie z wyjazdem z terenu portu na ulicę Bukowską. Kierowcy opuszczający parking nie mogli korzystać z pasa wyjazdowego z sygnalizacją świetlną, lecz tymczasowego dojazdu. Wykonawca robót zadeklarował się zakończyć modernizację wyjazdu do 7 maja. Znów zatem z parkingu będzie można wyjeżdżać przez skrzyżowanie ze światłami.

  Niestety, w najbliższej przyszłości przy wjeździe na lotnisko znów pojawią się utrudnienia. - Wykonawca ma przedstawić projekt na tymczasowe rozwiązanie wjazdu z dwóch kierunków: zarówno od strony centrum Poznania, jak i od strony Buku - mówi Hanna Surma, rzecznik Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo