Strażacy dostaną samochody na św. Floriana

  Strażacy dostaną samochody na św. Floriana

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ochotnicze Straże Pożarne z Lubonia, Kórnika oraz Czerwonaka otrzymają w najbliższą niedzielę samochody gaśnicze. Uroczystość przekazania pojazdów odbędzie się w Gołuchowie koło Pleszewa, w ramach wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Auta zakupione zostały za pieniądze samorządów i Unii Europejskiej.
  Nowe pojazdy mają napęd na wszystkie osie, zbiorniki mieszczące pięć tysięcy litrów wody (czyli dwa razy więcej niż w standardowym wozie na wyposażeniu OSP). Ponadto samochody posiadają aut-pompy i działka wodno-pianowe.

  Natomiast strażacy z Jednostki Ratownictwa Chemicznego na poznańskich Krzesinach dostaną nowy, specjalistyczny samochód do ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Wraz z wyposażeniem takie cacko kosztuje 2,5 mln zł. Aż 60 procent tej kwoty udało się pozyskać z funduszów Unii Europejskiej. Siedem tego typu pojazdów trafi do końca tego roku także do innych wielkopolskich miejscowości. Pożarnicy z Krzesin mają go otrzymać najpóźniej w czerwcu.

  Nowy sprzęt łączy się z nowymi zobowiązaniami. Poznańscy strażacy mają skrócić czas dojazdu do miejsc, w które są wzywani. Teraz dojeżdżają w ciągu ośmiu minut, a docelowo ma to być pięć minut. Żeby to umożliwić, ma zostać zbudowana nowa strażnica na poznańskiej Ławicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo